Непопуларни (музички) мислења

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
^ Досадни се Радиоглавите. Похипстерски возвишуван бенд нема во поново време, мислам.
Фановите им се у стил „Слушај го бендов, најбоље е на свет, а толку е потценет. Никој не им обрнува доволно внимание...“
Ако не ги слушнеш или не ти се допаднат, butthurt се, а ти немаш вкус т.е. не си умствено развиен доволно за да ги сфатиш.
Ако ти се допаднат, butthurt се затоа што бендот им станува мејнстрим и сите, освен нив, го сакаат од помодарство.

А никој не кажа што гилти плежр има. :(
Јас знам 3-4 песни од Тејлор Свифт што си ги потпевнувам секогаш кога ќе ги слушнам од некаде.
Такоџе е и со неколку од Деми Ловато + девојката има доста јак вокал.
И Пола Абдул ми е супер типка.

Disturbed не се воопшто лоши ко што ги кењаат.
Arctic Monkeys се просечни, 2-3 добри рифови не ги прават богови.
Pearl Jam се досадни.
:zelen
Ги сакам и јас старите Дистрбд, стварно ми се свиѓаат. Ама после Лудницата веќе не ми е исто кога ги слушам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
^ Забеган е па овој Дрејмен сега до даска. Беа снимиле песна за марихуана нешто, а-у, па интервјуа како поддржувале (т.е. Дејвид збореше) легализација.
Звучеше дури смешно, ко тинејџерине еднаш кога ќе повлечат трева, па се мислат џанаци и проповедаат одма.

Кога сум на темава, не знам колку е непопуларно, ама знам дека по Македонијава има доста народ што ги мрази и тоа ме вреџа.
Nine Inch Nails. Закон ми се.
Г'зо да им јадат. |-(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас порано ги слушав (пред пет-шест години) шајките и не ме привлекоа. Имаше некои лоши обиди за слаџови ама не е тоа за мене. Ако сакам слаџ имам што да слушам.

Островјаните се најдоброто нешто во универзумот. Пабските песни се нешто што треба со закон да се стави задолжително низ цел свет.