Непознати пријатели на Facebook

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
А што има тоа врска колку ФБ пријатели имам кога во реалноста немам ни со кој ни кафе да пијам ????
Кафе најубаво се пие сам. Шо ќе ти се пријатели за кафе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Да поканиш некоја на кафе, е покана за с**с. Ако пиеш сам кафе , цел кафич ќе ти се пули ко да мас******аш...
:rofl

Фејс го користам само како начин на комуницирање со личностите кои ми се блиски а е непрактично да зборувам на телефон.
Ја разбирам потребата од дружење со непознати на Фејс, ама сите фејс заљубеници цело време ќе дремат на фејс преку мобилен додека пиете кафе - батали ги , попаметно ти е!
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
528 пријатели и прилично сите ги познавам ( само двајца не :D , ги прифатив кога играв марвел :D ) И тако.
Непознати не прифаќам никогаш.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
ни јас самиот незнам колку имам тоа и не ми е нешто многу важно поважно ми е тоа со кој се дружам во реалноста
не сум од тие кои живеат на фб за да бидат видени
преку фб се имам запознаено со доста но сепак гледам тоа да бидат некои приближно на моја возраст
 

I am me

Староседелец
1 август 2012
9
4
1,003
Негде на Земјата
lora, тоа што си го напишала овде е вистинска катастрофа.
Разбирам обврски и се што влече животецов, ама да немаш пријател за кафе :banghead . Се прашувам колку ли си искрена:^)
Кафето е само повод, причина за да се видиш и поразговараш со некого. За ФБ, практична алатка кога немаш телефон од некого или
пак тој/таа е далеку низ белиов свет
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Имам околу 200 пријатели и сите ги познавам. Имам роднини, пријатели и многу малку познаници. Никогаш не ги прифаќам оние кои не ги познавам. Тие што не ги знам ги оставам, а ако некогаш ги запознаам ги прифаќафам. А, еднаш ми понуди пријателство некој кој името на профилот му беше Svezi Ovosja(facepalm)
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Немам непознати пријатели на фб, нема ни потреба. Ги имам само оние кои лично ги знам и роднини. Не гледам ни логика за некој рандом пријатели, со кој не би имала и муабет.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Малку, но во живо имам 3 пати повеќе познанства отколку на фејсбук пријатели. Па ако е девојка 90% ја додавам :D, ако е некое машко-тупаџија з'ш ми е? И делетирам пријатели односно познаници кои доскоро време сме ги влошиле односите поради X причини (или со други зборови не е**м жива сила! Damn, и овде мораше будалото во мене да пише :D).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Малку, но во живо имам 3 пати повеќе познанства отколку на фејсбук пријатели. Па ако е девојка 90% ја додавам :D, ако е некое машко-тупаџија з'ш ми е? И делетирам пријатели односно познаници кои доскоро време сме ги влошиле односите поради X причини (или со други зборови не е**м жива сила! Damn, и овде мораше будалото во мене да пише :D).

Дејвид го имаш додадено во пријатели? :zelen

Една другарка ми има соопштено дека имала 1400 френдој на фејсбук, i still can`t wrap my head around that :^) Како е физички можно да се оствари било каков контакт со толку раја... јес` да неам фејсбук ама или ништо не сфаќам или нешто не е во ред...