Непобедливо срце

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Нова серија која од следниот викенд ќе започне да се емитува на сител телевизија.Се работи за љубовта помеѓу Мирослав и Милена и пречките низ која таа ќе треба да мине.Мене српските серии ми се некако најдобри и најинтересни,па сигурно ќе ја пратам серијава.Актерите се полн погодок а серијата дефинитивно ќе биде една од подобрите кои во последно време се емитуваат на нашите телевизии.Па, јас едвај чекам да започне!
glumci+nepobedivo-srce.jpg
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Јас веќе ја имам изгледано серијава, ама дефинитивно не може да се спореди со книгата.
Моја препорака е прво да се прочита книгата, а потоа да се гледа серијата. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

turop

Активен Член
15 март 2012
105
68
28
13 Одлични Епизоди.ако некој неможе да дочека ја има на Youtube јас возбудувањата ќе ги чекам на Сител,
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
не сум по српските серии..а едно прашање општо за сите на форумов, слушнав дека ќе има македонски серии на МРТ 1 кога ќе биди то или то шо го слушнав беа само шпекулации ?
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Значи неможе српска серија без двајцата актери од сликата погоре. Нема да ја гледам единствено што ме заинтересира беше ранетиот орел, го изгледал филмот и плачев, а серијата не. Не можам за 10 епизоди да чекам недела, 10епизоди се гледаат за еден ден. :giggle Само Американски серии чекам, повеќе ми се допаѓаат. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kones

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Мене српскиве за разлика од турскиве и индискиве ми се ептен поубави ем поинтересни ем пократки така да би требало да ја следам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
не сум по српските серии..а едно прашање општо за сите на форумов, слушнав дека ќе има македонски серии на МРТ 1 кога ќе биди то или то шо го слушнав беа само шпекулации ?
Македонски серии? :^) Не ми се верува.
Како и да е и да има не планирам да гледам,сигурно ќе бидат тотална утка.

Значи неможе српска серија без двајцата актери од сликата погоре. Нема да ја гледам единствено што ме заинтересира беше ранетиот орел, го изгледал филмот и плачев, а серијата не. Не можам за 10 епизоди да чекам недела, 10епизоди се гледаат за еден ден. :giggle Само Американски серии чекам, повеќе ми се допаѓаат. :D
Јас па ич не уживам да гледам 10 епизоди во еден ден.Како прво немам време за тоа,ќе ми се јаве некој за кафе,ќе ме пратат до продавницата,а и не можам толку време да седам пред лап топ.Како второ,друго е кога чекаш и кога викаш леле шо ќе биде сеа :D а друго е механички вртиш 10 епизоди наеднаш.Шо знам,барем јас така размислувам.

13 Одлични Епизоди.ако некој неможе да дочека ја има на Youtube јас возбудувањата ќе ги чекам на Сител,
Иначе јас на википедија прочитав дека се 15 епизоди :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
не сум по српските серии..а едно прашање општо за сите на форумов, слушнав дека ќе има македонски серии на МРТ 1 кога ќе биди то или то шо го слушнав беа само шпекулации ?
Ќе има бе, јас глумам во една епизода од серијата Тврдокорни, мислам од март натаму ќе се емитува, ама не ме држи за збор, зашто уште се снима. :zelen
Дотогаш ќе ја има шпанската серија Легендата за Хиспанија надсинхронизирана на македонски. Почеток: 4 февруари во 22.50, од понеделник до петок. :)

он: Српскиве серии и филмови не можам да ги гледам никако, се некое глупи содржини имаат, едни исти актери во секоја серија и тоа антипатични (има и исклучоци, ама тоа се филмови и серии од пред 20 години). И серијава гледам ќе биде иста, не планирам да ја гледам. Поарно ќе гледам некоја сај-фај американска серија отколку српскиве романтики. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Српска серија? Единствено ја признавам Seljaci од поновите. Ми се здосади од Слобода Ќетковиќ во секој филм.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lepaa