1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Неостварена љубов

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од turop, 9 јули 2012.

 1. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Сега може темава е малку смешна зошто ретко кој човек нема неостварена љубов.Дали сте имале некоја личност во животот што сте ја засакале многу а ви било страв да и кажете од тоа како ќе раегира и дека ќе ја изгубите.Опишете ,кога, како, кого.
   
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  прво самиот автор на темата спомнува како увод дел од својата приказна
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ова е некое твое правило или?

  А иначе има повеке видови неостварена љубов......поради повеке причини.
  За да не отвараме за секоја приичина нова тема,не било лошо да се опфатат повеке работи во темава.
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  кад тад сум кажала
   
 5. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Имам многу љубови , на поле кариера, хоби, семејство, живеалиште, патувања во Бразил, Индија, Египет, пиење коктел во Канкун, чување поларно мече како домашно милениче :):) парасејлинг , ролеркостер, и мнооооогу другии. Позитивна страна е што имам 21 година, млада сум, се надевам дека имам мнооогу години пред мене доволни за да не ми останат овие љубови неостварени. А на поле љубов како љубов , се надевам дека ми е остварена и доколку цената на оваа љубов е да не ми бидат остварени некои од другите љубови...прифаќам:) (барем сега за сега)
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Штом е темата во овој подфорум се работи за неостварена љубов како љубов што би рекла ти. :)
  И не постои човек кој во својот животен век нема да има неостварена љубов,само зависи од кои причини.
   
 7. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Баба ми има неостварена љубов , и цел живот ја гледам во очите дека пати и се прашува како би било кога би останала со тој човек. Таа е многу весела жена, но на темата љубов е тука не била најсреќна, и секогаш ми вели, само од љубов да се согласиш на живот со маж, ништо друго не е важно и вредно, туку само љубовта. Со дедо ми имале добар брак, се почитувале , но љубов која ќе ти го земе паметот, ќе те заслепи од страст и ќе те зароби и пресуди на доживотна казна со саканиот , тоа го немала. Се надевам дека во наредниот живот (со оглед на тоа што верувам во реинкарнација) ќе доживее огромна љубов во која ќе има време да ужива.
   
  На Prashina, Lena, MoonFairy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Амин :)
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,866
  Нема љубов ако нештото е неостварено.
  Јас ако добро сум разбрала, темава е дали сме имале некој кој никогаш всушност сме го немале, а сме го посакувале.
  Тоа не е љубов. Тоа е затресканост, тоа е филм, си правиш идеални сценарија во главата а вистината е дека може уште после првиот бакнеж човекот да ти се одмили.

  Доколку станува збор за љубов која си ја имал, си ја изгубил и не си ја вратил никогаш веќе, тоа е тешко и болно и е сосема друга тема.

  Но, како што спомна авторот, ако некој ти се допаѓал, па си се плашел да кажеш тогаш тоа е илузија, платонска љубов, не можеш да кажеш дека е љубов кога ни си се бакнал, ни си се гушнал со таа личност, ниту пак си имал врска која што е стабилна ако само се знаат целосно двајцата партнери. Љубовта иде подоцна во врската, на почетокот е допаѓање и затресканост.
   
  На street_chic, melpomena и turop им се допаѓа ова.
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Јас сега на пример имам неостварена љубов. Страв ми е на типот да му кажам дека го свиѓам пошто знам дека ќе го загубам и повеќе нема да ми пишува на фејс, ниту па да ме рецка во чаршија.
  Чаре?
   
  На turop му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: