Необично хоби

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Собирам пакетчиња од кроасани севан дејс (само тие што ми се убаво отворени) ги имам околу 200...
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Шо е ова сите шекерчиња бе...
Јас немам некое вака необично хоби ко собирање на салфетки или опаковки од кроасани ама порано собирав камења со интересен облик и боја. Ааа да и школки. Се важи? Имам дури три!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Шо е ова сите шекерчиња бе...
Јас немам некое вака необично хоби ко собирање на салфетки или опаковки од кроасани ама порано собирав камења со интересен облик и боја. Ааа да и школки. Се важи? Имам дури три!

Шеќерана ебаго.:zelen
И јас ко тебе со камењава сум, шуќур не идам и на бубрежно да собирам. :rofl
Имам некои со силикати наслоени и светкаат, други се мазни - џам. Школки веќе да не отварам посебна тема за разговор, куќата као копиљ ми смрдеше на угинато месо. :D После ги чистев и право на мамец.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
Облеката што не ја носиш ќе пробаш некао да ја искористиш пример стари маички ќе засечеш овде онде (ако сакаш линкови ќе ти пратам) и имаш нова маичка, нешто ќе дадеш на некои роднини секако ако сакаат да носат твоја гардероба и проблемот решен. :)
дај линк :D

Добри идеи ми дадовте со шеќерчињата, со камењата, монетите, стапчиња од сладоледи, паковки од кроасани... Како помала собирав салфетки.Сеуште ги имам но не ги надополнувам.Сега лепам во тефтерче слики од познати личности.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
дај линк :D

Добри идеи ми дадовте со шеќерчињата, со камењата, монетите, стапчиња од сладоледи, паковки од кроасани... Како помала собирав салфетки.Сеуште ги имам но не ги надополнувам.Сега лепам во тефтерче слики од познати личности.

Од кај го ископа мислењево жити се.
Периодов за ништо немам време па малку се одалечив од вакви работи, сега само на една страна ми текнува, ако ми текнат и други ќе ти пишам. Побарај и сама, гуглај T-shirts diy, easy diy with t-shirts и слично.

http://www.youtube.com/user/GiannyL/videos
 

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
27
Како помал си пишував песни ама сега интернетот ме упропасти :zelen