1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ненајавени гости

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Marick14, 10 јули 2012.

 1. Metalec

  Metalec Полноправен Член

  Зачленет на:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  33
  Да секогаш кога правам нешто а кога сум слободен никој не доаѓа кај мене се е наопаку
   
  На Navoj му/ѝ се допаѓа ова.
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  112
  Ако немам работа не ми пречат,ако имам работа ми пречат,зависи од денот
   
 3. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  68
  sekogas dobredojdeni,no ako me nacekaat na vrata koga izleguvam,ako mi se bliski gi pustam da vlezat i im kazuvam za kolku vreme odprilika ke se vratam,a ako ne izvinete na izleguvanje sum,togas,vo tolku i tolku ke bidam doma pa povelete
   
  На Makedonec и corki им се допаѓа ова.
 4. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Не можам да разберам за некои што мислат дека можат да идат кај некого кога сакаат.Можда има некој друго во план да прави.Имам и такви роднини што им е во навика тоа,и многу ме нервираат.Откако ќе се чуеме на телефон,прашуваат каде сте,зашто не сте дома.|-(Па не ми е обврска да му се правдам некому за тоа кај сум,не сум должна нжда мислам дали че дојдат ненајавени.
   
  На malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ladybug

  Ladybug Нов член

  Зачленет на:
  19 ноември 2017
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  За ненајавени не сум дома. :)
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,451
  Допаѓања:
  1,170
  Ми иде да ги вратам хаха. Не доаѓаат ненајваени пречесто, но тоа ми е до некаде многу непријатно за некој може и некултурно. Немаат што да прават и ајде ќе им идеме на гости, а овие дома одмараат лежат.
   

Сподели: