1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Немам што да облечам!?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од JaMi, 12 јуни 2013.

 1. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,124
  Допаѓања:
  1,840
  Пол:
  Женски
  Па оваа реченица ја користам прилично често...
  Се зависи од моето моментално расположение и желбата да изгледам "перфектно" .
  Има моменти кога можам првото што ќе го видам да го облечам ама имам и моменти кога со саати седам пред шкафот и мислам кое како иде што да облечам како да ооблечам и некогаш од нервоза дека "немам што да облечам" знам и да си пукнам од мака и да пуштам некоја солза..затоа во принцип и каснам....
  Ама јас сум добра....недај боже да сте во близина на мајка ми кога треба да излегува некаде па макар и обично кафе ,слава,гости...Збрлавува со саати само за тоа гледа,се нервира пробува вади...бетер од тинејџерка е....
  Фалаа му на бога што на работа носи униформа..инаку како ли ќе издржував тоа секој ден ...:)
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,132
  Допаѓања:
  9,087
  Пол:
  Машки
  Ако не знаете што да облечите, шетајте голи :)
  Дарио пее една песна.

   
  На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,295
  Допаѓања:
  14,331
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Bum-Bum, Arkantos, violetmoon и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. radioactive

  radioactive Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 април 2013
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Ретко кога ми се случува тоа, пред се' бидејќи не обрнувам многу внимание на облека, битно ми е да се чувствувам удобно, а за модата не ме интересира.
   
 5. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Машки
  Ја имам 2 пара фармерки, и нон-стоп се прашувам кој да ги облечам за денес, или вечер. XD
   
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,290
  Допаѓања:
  3,781
  Пол:
  Машки
  Ова немам што да облечам мене ми е најгрдото нешто што го поседува секоја втора девојка. За машките не е толку често, затоа што нас не ни е проблем дали со истите фармерки ќе пиеш кафе сега и вечер... а на девојките и те како им е(не на сите ама на повеќето).
  Секогаш сум се прашувал што е толку интересно да речеш „немам што да облечам“ а во плакарот нема место веќе за игла да влезе.
  И друг интересен феномен, што мене ми се случува со жена ми(ако прочита ќе ме задави)
  Таа: „Лелееее нема што да облечам“
  Јас: „Она розевото туниче, многу убаво ти стои“
  Таа: „ААААА НЕ, ТОА ГО НОСЕВ ВО НЕДЕЛАТА!“ :giggle
   
  На Сара.13 и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,513
  Допаѓања:
  5,807
  Пол:
  Женски
  Не ги оправдувам ваквите фрази но не ги критикувам исто . Не дека се нема што да се облече во буквална смисла, но што има лошо во тоа некоја девојка да сака да изгледа совршено и ете да се чувствува така поради тоа? Сега секако не зборувам за трескањето од земја и плачењето со саати како реакција, туку од сосема друг агол. Тоа е исто како да критикуваш некој што оди во теретана секој ден затоа што сака да изгледа и да се чувствува убаво во своја кожа. Само да не преминува во екстреми.
  Да, знам да го помислам често тоа но не поради тоа што немам што да облечам туку зошто ете, тоа што го имам во моментот да не ми текне како да го комбинирам. Реално далеку побитно ми е да изгледам чисто и уредно, отколку тоа дали лакот за нокти ми е до нијанса погоден со блузата или дали истите фармерки сум ги носела и преку ден и навечер, но тоа не значи дека не водам грижа за тоа до одредени граници а не до занес - потрес ниво. Да, сакам да изгледам различно но тоа се постигнува со различна комбинација на облека, фризура или нијанси на шминка. Ако сум ја носела маичката со пуштена, виткана коса и ланче следниот пат ќе ја соберам во кок и ќе ставам само обетки.
   
  На melpomena и Сара.13 им се допаѓа ова.
 8. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,215
  Допаѓања:
  3,099
  Пол:
  Женски
  ако знаеш да се средиш, секогаш ќе знаеш па макар и со 2 маички и пар фармерки во плакар.
  а тоа кубичењето на облека во плакарот е веќе излитена работа, сите го правиме тоа.
  а дека немам што да облечам никогаш не сум рекла, за се има начин, еднио парче облека можеш да го носиш на 100 начини само ако знаеш како.
  а фала богу, не се жалам за идеи, ги имам на претек, така да никогаш не ми е досадно во ниту една комбинација :)
   
  На ●Untouchable°, Аркантос и Y1K991 им се допаѓа ова.
 9. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Најчести реченици кај поголемиот дел женскиот пол(и јас сум во тој дел да си признаам ):
  -Немам што да облечам
  -Немам каде да ги сместам алиштата
   
 10. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Секогаш од вечер бирам што ќе облечам наредниот ден.Многу ми е гајле што си мислат другите за тоа што носам.Ако не ми е пријатно во фармерки,нема ни да носам.Во класот во средно додека бев,имаше некоја споредба кој што носи.Дали некој повеќе носи тренерки и хеланки,отколку фармерки,или обратно,за колку пари ги купил-што не е за мене нормално некој нонстоп да прашува некого.Ајде некогаш ќе се праша,ама не постојано.:^)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: