На училиште секоја сабота до крајот на учебната година

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Е да си жив и здрав.Јас се враќам од работа а паразитиве излегле надвор седат на клупи и стандард муабет еее брат бе кој е како тебе вреден си, ние си ги ладиме во кисело млеко.Јас им реков ќе ви дојде и на вас редот :D Е сега јас сум на ред-роберт билбилов :D
Ц ц ц ц ц ц ц....Ти беше тој вредниот што го мрзеше да иде до продавница...Нели? :):frantic (happy) (hug)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Типично Македонче,се сити со маката на другиот:D

Другар јас кога бев средно имав успех 2 години одличен и 2 години многу добар.Тоа е солиден успех имајќи го на ум фактот дека уште тогаш работев.
Денешната младина чека се' на готово од родителите/старателите, се пијанчат 14 годишни завршуваат на токсикологија и за школо да не правиме муабет.Сите удобности ги имаат, од нив ништо друго не се чека освен учење.бар средно е срамота да не се заврши.
Така да си имам право да се смеам на нивна сметка што се жалат за средно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and Bum-Bum

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Коллку се радувам што си одевме на школо, (happy) само еден ден не бевме и во април ќе обработуваме. Пред некој ден исто одвме на акција за чистење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur and Bum-Bum

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Коллку се радувам што си одевме на школо, (happy) само еден ден не бевме и во април ќе обработуваме. Пред некој ден исто одвме на акција за чистење.
Исто и кај нас... :) Само една сабота ќе одиме...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ипак за обработувањето се ,,криви“ градоначалниците, ние од Паланка учевме и на -10 сеа ништо не обработуваме.
И ние исто одевме, а исто и часовите највеќе 5 дена да се биле скратени. Тогаш колку се нервиравме пола Македонија дома седи ние на школо. Сега па ние дома. :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sagittarius

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Ипак за обработувањето се ,,криви“ градоначалниците, ние од Паланка учевме и на -10 сеа ништо не обработуваме.

Замисли си само дека на -10 градежници работат на отворено на скеле на 20 метра од земја.Работат, значи размислуваат и употребуваат алати и тоа треба да направат нешто без грешка.И тоа уште од 7 часот наутро па се до 5 попладне.
А средношколци еве од скопје излегуваат во 6 ипол, автобус им доаѓа за 5-15 минути.Во автобус топло особено во новиве.Стигнуваат до школо, пешачат 5 минути до школо и потоа се 6-7 часа во училница каде што има парно.

<иронија>Најзагрозени сте навистина </иронија>
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ние сите си одевме на школо и покрај температурите и сега нема да одиме саботите :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Замисли си само дека на -10 градежници работат на отворено на скеле на 20 метра од земја.Работат, значи размислуваат и употребуваат алати и тоа треба да направат нешто без грешка.И тоа уште од 7 часот наутро па се до 5 попладне.
А средношколци еве од скопје излегуваат во 6 ипол, автобус им доаѓа за 5-15 минути.Во автобус топло особено во новиве.Стигнуваат до школо, пешачат 5 минути до школо и потоа се 6-7 часа во училница каде што има парно.

<иронија>Најзагрозени сте навистина </иронија>
Kaде виде автобус во Паланка жити се, башка неможеш ни со кола да отидеш улиците никогаш не се чистат, сеа не викам дека ние сме најзагрозени али кога другите седеа дома ние учевме.