На путу за Монтевидео/Монтевидео, видимо се

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Да не кажаа на сител за ова? :D Малку е преоптимистички да се каже дека наведените ликови `глумат` или `ќе глумат` бидејќи не знаат да глумат. Освен тоа кошарка играат високи луѓе а овие се високи како маќедонски стандард. Ружни антиталенти кои пушат за партија и со тоа си обезбедуваат живеачка. Единствен филм погоден за такви ликови би бил Dial R for Retard ама сеуште не е снимен...

Иначе не ја имам гледано серијата ама филмот беше добар :)

Епа филмот е направен т.е кратени се "небитни" делови од серијата, ако филмот ти бил добар, тогаш серијата би ти била многу подобра. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да не кажаа на сител за ова? :D Малку е преоптимистички да се каже дека наведените ликови `глумат` или `ќе глумат` бидејќи не знаат да глумат. Освен тоа кошарка играат високи луѓе а овие се високи како маќедонски стандард. Ружни антиталенти кои пушат за партија и со тоа си обезбедуваат живеачка. Единствен филм погоден за такви ликови би бил Dial R for Retard ама сеуште не е снимен...

Иначе не ја имам гледано серијата ама филмот беше добар :)
Тони Михајловски ќе глумел а за Сашко не сум видел никаде. Јас не знам како секогаш го викаат Тони глупакот да глуми, па него подобро му е на митинг отколку на филм.

Dial R for Retard :rofl кај ти текна жити се. :rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Тони Михајловски ќе глумел а за Сашко не сум видел никаде. Јас не знам како секогаш го викаат Тони глупакот да глуми, па него подобро му е на митинг отколку на филм.

Dial R for Retard :rofl кај ти текна жити се. :rofl

Јас мислам дека во некој даден момент, на жалост на публиката која е осудена да го гледа неговиот исклучително ружен и одвратен сурат - му кажал `тебе те бидуе за глумец сине`... и овој поверувал и почнал да `глуми`. А бидејќи Хунзистан е земја на чудата, успеал да стане глумец :rofl
Тоа е таа deep throat brigade, имаат некое здружение сега, за одбрана на нацијата :rofl заедно со миленко, јанко, оној од мак.приказни циганот, оној `сликарот` шо викаше дека Да Винчи бил од Виница и некои други пациенти....

Епа филмот е направен т.е кратени се "небитни" делови од серијата, ако филмот ти бил добар, тогаш серијата би ти била многу подобра. :D

Првиот филм го имам гледано а вториов шо бил напраен од серијата не го имам гледано, ќе побарам торент баш, пред некое време барав ама фејк торенти беа све...