На кого треба да отстапиме место во автобус?

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
На баби и дедовци што одвај идат со бастумче и се облечени во типична облека за нив, и на луѓе што изгледаат изморено или болни. Никогаш не отстапувам место на баби во штики и црвени фустанчиња, шешири и какви не декорации на нив. Не е автобусот модна писта..
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
На баби и дедовци што одвај идат со бастумче и се облечени во типична облека за нив, и на луѓе што изгледаат изморено или болни. Никогаш не отстапувам место на баби во штики и црвени фустанчиња, шешири и какви не декорации на нив.
Сакаш да кажеш дека ако е стара жена треба да се умота у некои црни, прости аљишта?!
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Сакаш да кажеш дека ако е стара жена треба да се умота у некои црни, прости аљишта?!
Па ако може да иде со штикли и фустанчиња кратки тогаш ќе може и да стои.. =)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
ја им викам: ''сте остапувале места кога сте биле млади на постари'' ,они ми викаат -'' да'',и ја им враќам ''епа затоа сеа ве болат нозете'' :rofl(се шалам,секогаш остапувам место на постари )
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
на баби и дедовци, на така малце пореметени особи дали помлади или постари особи..не е битно...мајка со дете и слично.
еднашка си идев со воз од ск за ве...и возот крцаше од што беше преполн...пола пат стоев и конечно најдов едно местенце да седнам...а у купево само што влегоа двајца старци...маж и жена...па нека имаа по 70 години...исто така у купео и помлад брачен пар и деца нивни околу 10 години...и децава раширени...као родителиве неможат да ги земат у скут...а старчињава се молат станете бе да седнеме...овие мува не ги лази....и сакаш нејќеш...јас станав они седнаа и тоа е од нашиов КУЛТУРЕН народ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The puss in boots

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ретко се возам со автобус и кога се возам секогаш има празни места. Но ајде да претпоставам дека е преполн автобус би отстапила место на стари и изнемоштени лица, бремена жена или пак жена со дете исто така и на лица по посебни потреби.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Исто како Хип Хоп....Ако може да стои пред огледало може и во автобус....;)

Значи секако стари луѓе кои изгледаат прикладно со годините(иако ми е чудо каде тргнале),мали дечиња и секако трудници.....

П.С .....Не станувам на албанци :sram Дискриминирачки ама тоа е :/
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Коа не ме мрзи станувам секад најчесто на постари особи,коа ме мрзи се праам ко да не ги гледам и мува не ме лази,си се тешам дека се возат безпари
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD