1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На каков инструмент свирите?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Jesus, 9 септември 2013.

 1. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  483
  Допаѓања:
  375
  Пол:
  Женски
  Свирам клавир од 7 години а би сакала да научам и виолина.
   
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  508
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Машки
  Гитара свирам од пред памти век,хармоника,бас гитара.За мене,живот без гитара,не е живот,буквално вљубен су во неа.Да свириш на било кој инструмент,не само дека е уметност,туку и психичко опоравување,одмор или здравје.јас лично кога сакам да одморам,ја земам гитарата.Моја препорака,научи да свириш на инструмент кој ќе си го одбереш,да си го разубавиш животот.
   
 3. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  508
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Машки


  Ајде една ланска тема,повторно да ја поткренеме.Само сакав да потенцирам дека си почнала со песни да свириш,тоа значи дека веќе си ги научила акордите,па сакав да се надоврзам со тоа дека,ако си успеала во тоа да ја научиш,,црни лептире,,тогаш не би имала проблем да научиш и други песни,да рачеме песни со истите акорди,предпоставувам си свирела од Емол.
   
 4. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  246
  jas sviram na gitara i na klavir veke cetiri godini
   
 5. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Свирам на клавир .. :)
   
 6. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  246
 7. The Shy Guitarist

  The Shy Guitarist Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 август 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Свирам на гитара :) прекрасен инструмент..а би сакал да свирам виолина
   
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  Свирев на бас гитара, имав и бендче, ама толку и од свирењето и од бендот.
   
 9. Muharem

  Muharem Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  30 август 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Na gajda i dajre, simultano.
   

Сподели: