1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На каков инструмент свирите?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Jesus, 9 септември 2013.

 1. Jesus

  Jesus Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јули 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  На каков иструмент свирите ?
  Кој е вашиот омилен инструмент ?
  На каков инструмент би сакале да свирите ?

  Еве да започнам , јас имав свирено на гитара но онака аматерски . Желбата ми беше за тапани и конечно дојдов и до тој инструмент и сега се фокусирам на тоа.

  Ако сакате,можете пожелно е и некој видео клип од вашето свирење..

  ;)
   
 2. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Сакам да научам да свирам на гитара :)
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,632
  Допаѓања:
  13,873
  Ја сам имаја гитару како мал ама имаше само една жица и ја се играше како да ми е воен брод и рекетирам сфе живо и диво
  А иам голему дувајуќу способност и обожавам да дувам али не у трубу затој што гу неам а и посеќа ме на погреби и матуре
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
  Нешо ситно на клавир.

  А сакам гитара, ама не иде.
   
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,402
  Допаѓања:
  3,782
  Пол:
  Машки
  Никој за жал, а сакам гитара
   
 6. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,854
  Допаѓања:
  6,166
  Пол:
  Женски
  Сакам на клавирррр :D
   
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  3,988
  Допаѓања:
  7,661
  Цела "црни лептире" на гитара.
  Само една песна :zelen
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,513
  Допаѓања:
  5,807
  Пол:
  Женски
  Највеќе сакам клавир, и свирам аматерски... Порано многу почесто од сега, и по години пауза полека полека, почнав пак деновиве..
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,401
  Допаѓања:
  4,226
  На кавалче : ))
  Шала на страна, на ништо, ама многу сакам на виолина, го обожавам тој инструмент!
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
  Јас свирам црн инструмент. Гитара.
   

Сподели: