Најфорумџии за 2015та

Статус
Затворена за нови мислења.

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Инаку, основаме комисија за релевантност на форумов. Комисијата ќе одредува кој каде и што може да пишува. Предлог членови се @diva orhideja и @MNOGO BITNO.
Добро би било да си ги прочиташ твоите постови пред да станеш администратор, ако си доволно бистар, а си, може да уочиш голема разлика.
Во 2015 год. на форумов се случија многу промени, една од тие е новото раковотство, кое го носи форумов во еден друг правец, а тоа е од него да направи бојно поле помегу членови и админи, заменувајки го авторитетот со циничност.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Може сега ќе има и казнени затоа што сме оф топик м ?
Па јас знам дека ова е форум на кој се говори на разни теми итн ,а не дека е Љубиша Трговчевич оној У КУЧИ ТИ ЛЕЖИ СРЕЧА ?!?!
Да се предвидува кој е што и каков е ,а благе везе да се немало ,100% погрешно , а податоците од кај ги црпите не знам ,а пак ќе кажам не е ова
ЦЕО СВЕТ НА ЛОПТУ У МОИМ РУКАМА !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Може сега ќе има и казнени затоа што сме оф топик м ?
Па јас знам дека ова е форум на кој се говори на разни теми итн ,а не дека е Љубиша Трговчевич оној У КУЧИ ТИ ЛЕЖИ СРЕЧА ?!?!
Да се предвидува кој е што и каков е ,а благе везе да се немало ,100% погрешно , а податоците од кај ги црпите не знам ,а пак ќе кажам не е ова
ЦЕО СВЕТ НА ЛОПТУ У МОИМ РУКАМА !
Или не сакаш да сфатш, или намерно се правиш дека не сфаќаш, оти стварно да не сфаќаш не е можно. Ама ете во случај да е - значи никој не црпи од никаде податоци, секој си пишува свои впечатоци, според свое мислење, најсубјективно. Значи и ти и секој од нас има право да си напиши така како шо мисли и сака. Наместо да се расправаш, пополни ја листата така како шо мислиш дека е правилно, според тебе, најсубјективно.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Добро би било да си ги прочиташ твоите постови пред да станеш администратор, ако си доволно бистар, а си, може да уочиш голема разлика.
Во 2015 год. на форумов се случија многу промени, една од тие е новото раковотство, кое го носи форумов во еден друг правец, а тоа е од него да направи бојно поле помегу членови и админи, заменувајки го авторитетот со циничност.
Јас не знам што е толку нејасно во темава па мора да се даваат коментари од типот на „Кој ви дал вас право да оценувате некој?“. Еве ти слободно постирај ми ги мислењата од порано и покажи ми ја разликата. Јас ќе ви кажам дека вие си имате проблем со тоа што мислите дека админ/модератор не смее да изнесува свои мислења.

@MNOGO BITNO темата е за сите, колку што е за тебе толку и за мене. Релевантноста е еднаква за сите и никој не ја одредува, мојот глас се брои исто колку и твојот и исто колку и сечиј.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@existence ок , кој ве прашува вас ? или кој и да е ,еве и јас да сум ???
Добро бе човек, имаш тема за да си одбереш член за секоја категорија. Не сакаш да ставаш - слободно прескокни ја темата, не е ништо комплицирано. Исто како и секаде ние членовите се прашуваме самите, си одговараме самите доброволно. Конкретно во темава секој си одбира членови по своја проценка, нема точни и неточни одговори. Ти си релевантен исто колку било кој друг, твоето мислење се брои како и секое друго. Друго нејасно?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and lady_blue

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Типичен одговор даваш , јас прашувам од каде тоа тврдење кој е каков ,а во реалност не е така , па 90 % ви се промашување (претпоставките) ...
Едно е прашање и одговор ,а друго е сам да си поставиш прашање и сам да си одговараш ? !
Како и да е само сакав да кажам дека нема логика и вие кој пропагирате реалност и прецизност , ја немате ...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Типичен одговор даваш , јас прашувам од каде тоа тврдење кој е каков ,а во реалност не е така , па 90 % ви се промашување (претпоставките) ...
Едно е прашање и одговор ,а друго е сам да си поставиш прашање и сам да си одговараш ? !
Како и да е само сакав да кажам дека нема логика и вие кој пропагирате реалност и прецизност , ја немате ...
Добро сосила се правиш на Мутибарич? Престанувам да ти одговарам на вакви прашања. Темата ја имаш, ако сакаш да одговориш повели, ако не имаш други теми расчепкај ги слободно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*
Статус
Затворена за нови мислења.