Најфорумџии за 2014та

Статус
Затворена за нови мислења.

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Годината завршува, снег уште нема има само дожд и кал, но затоа на форумов беше колку толку интересно па би рекол дури и поголема активност имаше од минатата година.
Оваа година за прв пат излезе и форумскиот весник кој долго се чекаше, и од толку интерес за истиот беа направени дури 4 броја.

Но, целта е друга. Исто како и лани што биравме за 2013, така и сега бираме најфорумџии за 2014. Форумџии кои оставиле добар впечаток кај другите и кои придонеле за поголема активност на форумов.

Разликата од лани е тоа што тргнавме неколку категории а другите останаа исти.
Во секоја категорија предложувате форумџија кој мислите дека е најдобар во истата. На крајот ќе се преброиме и на победниците се надевам ќе им следуваат награди (на парични награди не се надевајте) :)
Не мора да пишувате зашто го предложувате некој форумџија за таа категорија за која сакате, доволно е само корисничкото име. Јас ќе гласам во понатаму, почнете прво вие. :)

Епа вака, категориите се следниве.

Најдобар мод/админ

Најинтелигентен форумџија

Најпозитивен форумџија

Најобјективен форумџија

Најкреативен форумџија

Најискрен форумџија

Форумџија со најдобра смисла за хумор

Најмузичар

Филмохолик

Освежување за 2014

Најдобар поет/поетеса
 
Последна промена:

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Искрено од тоа што сум активен на форумов и што... треба да ги оценам овде, а би сакал. Ќе треба некој член по два-три-четири, па и пет пати да го пишам на различни места од што е "гужва" на форумов. :eek
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Искрено од тоа што сум активен на форумов и што... треба да ги оценам овде, а би сакал. Ќе треба некој член по два-три-четири, па и пет пати да го пишам на различни места од што е "гужва" на форумов. :eek
И лани бил истиот број на членови па се одбрале. Пиши го ако сакаш некого и 15 пати ако мислиш дека така треба.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
После консултацијата темата е повторно отворена. Тргнавме неколку категории затоа што беа многу 15, сега мислам дека е добро.

Другото останува исто како лани. Првиот рок на гласање е до 14ти декември, а после е вториот. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Хоуп*

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
....дечки да не се лажеме, се бира нешто, кога има од што да се избира, лани беше каде-каде поживо на форумов, затоа беше возможно да се избере, сега застанувам и се мислам Најинтелигентен форумџија...да го пишам овој...ама чек да проверам дали има напишано мислење годинава... мислам, навистина, не сакам да мрчам или слично, ама нема логика малку нештово.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Сега колку сме толку сме, колку не има за тие ќе гласаме... И да се повтори истата титула од лани што има врска, битно имало некој што ја заслужил.
Најдобар мод/админ
Тука ќе гласам за @MissChievous . Од она што го гледам јас од оваа страна, годинава мислам дека таа според мене ја заслужува титулата оваа година.
Најинтелигентен форумџија
@Electra . Се двоумев уште за едн или две категории, ама мислам дека правилен избор е да ја сместам тука. Секогаш убаво кажано и на место.
Најпозитивен форумџија
Две дами и две позитивни појави. @violetmoon и @LittleButterfly
Најобјективен форумџија
@Saladin . И лани мислам гласав за него за оваа категорија, ако не еве сега : ))
Најкреативен форумџија
Тука ќе гласам за @JaMi i, на таков форум е модератор и секогаш гледам има идеи за како да си направиш сам од модни додатоци до уредување на домот, а за тоа богами треба креативност :)
Најискрен форумџија
Што знам колку може форумски лик да биде искрен, ама ај нека биде @maja-maja , мислам дека се што е изнесено тука со постовите и е искрено и од срце. Патем и културно и пристојно :)
Форумџија со најдобра смисла за хумор
@Outrider . Смешен ми е и оваа година што да правам : ))
Најмузичар
@Aleksis . Знам колку ја сака музиката, ја следам и на фб и тука...
Филмохолик
Тука без размислување ќе го номинирам @Söldner . Нема потреба од повеќе објаснувања : ))
Освежување за 2014
@belabelina a и @rain-bow . Чисто за поттик и понатаму да ни останат тука :)

И со играчницата сега по ново треба да има некоја номинација за некој што највеќе игра, а тука ќе ја споманам @Notice па вие мислете што титула е тоа...
Сега некој може заборавив сигурно, ама што да правам кога сме толку многу членови :D

И требало една номинација за нај росоњер на годината и тука си се номинирам ЈАС :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Најдобар мод/админ
@Saladin дека само тој ми нема избришано мислење. :)

Најинтелигентен форумџија
@Outrider паметен си е чоовекот нема што.

Најпозитивен форумџија
@Aleksis и @Хоуп*

Најобјективен форумџија
@MissChievous @Saladin @Electra

Форумџија со најдобра смисла за хумор
Јас и @Outrider

Најискрен форумџија
@Electra @malo

Најкреативен форумџија
@Lena и @JaMi за да не ми се лути повеќе :)

Најмузичар
@violetmoon и другар ми @Инкогнито

Филмохолик
@LittleButterfly @MissChievous @Хоуп*

Освежување за 2014
@Makedonec
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Вчера уз муабет со Soldner прокоментирав дека тешко ќе ми биде да направам селекција на членовите по категории, а он ми рече: Па пиши ме мене во сите, и решена работа. :D
И како после да не го пишам во Освежување за 2014. Ама да одам со ред.

Најдобар мод/админ
- @Saladin . Веќе искусен модератор, активен и одговорен и одлично си ја врши својата работа во овој ''извор" на оф-топици и утнати теми.

Најинтелигентен форумџија
- @Outrider. Нема дел од форумот каде не се сретнува неговиот никнејм и постојано сретнувам мислења кои ми се допаѓаат низ различни теми. Секогаш со свој добро аргументиран став, со вметната доза на хумор и промислени реченици. Мислам дека оваа година заслужува да ја има оваа титула.

Најпозитивен форумџија
@JaMi. Секогаш ми е насмеана и позитивна, секогаш со оптимистички ставови на работите и внесува некоја позитивна енергија низ форумов.

Најобјективен форумџија
@maja-maja. Смирена и секогаш во нејзин ''стил'' ги решава работите. Непристрасна кон никого, и секогаш објективна.

Форумџија со најдобра смисла за хумор
@Electra. Една од малкуте тука кои навистина знаат да ме насмеат со нивниот искрен но саркастичен хумор. Уживам да ја читам.

Најискрен форумџија
@Luckky. Секогаш пишува од срце, тоа многу се приметува, а нeјзината искреност баш така доаѓа до израз.

Најкреативен форумџија
@MissChievous. Од цртање па до уредување на домот. Секогаш со нови идеи, со вкус и во тек со новостите од светот. Дали во мода или организирање на некоја забава, секогаш е спремна да ја покаже својата креативност.

Најмузичар
@|o$y(|-|0$0(|@l Ако победи во оваа категорија, мора да вети дека ќе го смени никнејмот. :zelen

Филмохолик
@Хоуп* и @LittleButterfly. Едната веќе докажано си е модератор во Филм и Тв, и многуте отворени теми ја докажуваат нејзината љубов кон седмата уметност, а другата многу активна, гледа филмови по мој вкус, и секојдневно ги освежува темите со по некоја рецензија.

Освежување за 2014
@Söldner . Како што кажав и на почеток. Позитивна и ведра личност која дефинитивно фалеше да го размрда форумот. Неговите самобендисани шеги верувам ги нервираат многу од членовите но за мене дечково си е топ. Прави шеги и на своја сметка, сериозен е кога треба, оживува стари теми па мислам дека оваа титула треба да му припадне баш него.

П.С Добра е идејата за избор на НАЈИГРАЧ зашто има многу гужва во играчница. Ако се додаде оваа категорија мојот глас оди кај @Holla.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Најдобар мод/админ
@JaMi @Electra
Најинтелигентен форумџија
дефинитивно @Electra
Најпозитивен форумџија
@Хоуп* @Lena
Најобјективен форумџија
@Saladin
Форумџија со најдобра смисла за хумор
@MissChievous @antonio секогаш успеваат да ме насмеат со постовите во Денес ме насмеа
Најискрен форумџија
@Lena
Најкреативен форумџија
@JaMi
Најмузичар
@violetmoon
Филмохолик
@MissChievous @Söldner @Knife
Освежување за 2014
@Makedonec

 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Најдобар мод/админ - @MissChievous

Најинтелигентен форумџија- @Outrider и @Saladin и @Jackal - паметно дететнце

Најпозитивен форумџија - @Хоуп* , @Luckky

Најобјективен форумџија - стварно незнам

Најкреативен форумџија - @Lena и @JaMi

Најискрен форумџија - Сајко што ми е мака со хироглифи да го тагнувам :zelen, Бобо, @melpomena и ми е криво што не се активни тука и @Luckky би ја ставила.

Форумџија со најдобра смисла за хумор - @Outrider , @Söldner , @Electra

Најмузичар - @violetmoon и @Aleksis

Филмохолик - @Knife , @Söldner , @MissChievous

Освежување за 2014 - @Söldner

Да прашам дали може покасно да гласам и да изменам стварно има членови кои сум ги заборавила :zelen
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.