1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најуникатните улици на светот

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Kisserboy, 14 август 2012.

 1. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  128
  Crazy-Road.jpg
  Dades-Gorge-windy-road1.jpg.pagespeed.ce.n9nl-cH2y5.jpg
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  399682_417922311602125_1177429118_n.jpg 546462_417923018268721_368316223_n.jpg
  Ги сликав во Макарска,најуникатни не се ама убави
   
  На Saladin и Kisserboy им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,619
  Допаѓања:
  5,690
  Оваа неверојатна улица се наоѓа во Бразилскиот град Порто Алегре.
  Дрвјата се засадени во далечната 1930. Благодарение на протестот на граѓаните против обидот да се исечат за изградба на трговски центри тие се уште го красат овој град.
  [​IMG]
   
  На Змејче, Давор и Saladin им се допаѓа ова.
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  image.jpg

  Не знам каде е,ама убава е.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Нешто сличен е влезот во Ресен :)
   

Сподели: