Најубавото место на кое сте биле

Browny

Староседелец
20 октомври 2014
24
9
1,003
Ајде изгуглај и пиши Nassau Bahamas .тие зградичките што ги гледаш е Atlantis resort -Bahamas
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еј да бе, крив е професорот не ме научил.
Не знаев дека и на Бахамите има таков хотел како во Дубаи, затоа се збунив.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
asfalt_gradinka_1.png


Ресен
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Дојран - Охрид
 

Прикачувања

  • images.jpg
    images.jpg
    7.1 KB · Прегледи: 10
  • индекс.jpg
    индекс.jpg
    9.7 KB · Прегледи: 11

pivac

Нов член
18 септември 2014
19
2
3
43
Јас како млад пензионер, одам по бањи. Од нашите ни една не ми се свиѓа, одам или Бугарија или Србија, сега се вратив од Врњачка Бања, феноменално, за луѓе кои бараат мир и тишина препорачувам, да одат вов сезона која има е на лето и кога е многу бучно. Има доста хотели, но најповолно е во приватен смештај, еден апартман околу 10 евра, може и помалку ако добро се ценкате. Ево еден линкhttp://www.vrnjacka-banja.org/ ако може да помогне. Храната сега е живо џабе, јас се претплатив во кафеана, јадев дневно за за 9 евра - два оброка пошто не вечерам. Немам добри слики да ги ставамовдека но верувајте прекрасно е.
 

pivac

Нов член
18 септември 2014
19
2
3
43
Кога веќе зборуваме за бањи по Србија да не ја заборавиме Соко Бања која е можеби и повеќе позната од Врњачка Бања. Разликата е што тоа е воздушна бања, добра е за лекување слаби живци, малку е помирно таму, освен можеби преку летото кога е гужва. Сообраќајно не е нешто поврзана, но не е ни на крај ан светот. Има можности за планинарење и долги прошетки.
 

pivac

Нов член
18 септември 2014
19
2
3
43
Уште една бања која не е мнгу да леку од нас, на неколу километри од Ниш, Нишка бања, топла вода. Не очекувајте премногу, не е баш најсредена.

. Рибарска бања, една од поубавите. Прекрасна природа, планински воздух, посета на зима никако, само лето.

ribarska-banja-mapa.jpg

симнато од интернет
 
Последна промена од модератор:

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Добро, можеше да кажеш во еден пост и да ги наброиш бањите, уствари НАЈДОБРАТА.