Најубава општина во Скопје?

Нај-општина според мене е:

  • Аеродром

    Гласови: 25 43.1%
  • Бутел

    Гласови: 2 3.4%
  • Кисела Вода

    Гласови: 8 13.8%
  • Центар

    Гласови: 9 15.5%
  • Гази Баба

    Гласови: 3 5.2%
  • Ѓорче Петров

    Гласови: 3 5.2%
  • Чаир

    Гласови: 3 5.2%
  • Шуто Оризари

    Гласови: 1 1.7%
  • Карпош

    Гласови: 20 34.5%

  • Вкупно гласале
    58

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Инаку со новата територијална организација, во Град Скопје спаѓа и Сарај.


Општини во Градот Скопје
71. Општина Аеродром - селото Долно Лисиче.
72. Општина Бутел - селата: Љубанци, Љуботен и Радишани.
73. Општина Гази Баба - селата: Булачани, Гоце Делчев, Идризово, Инџиково, Јурумлери, Раштак, Сингелиќ, Смиљковци, Стајковци, Страчинци, Црешево и Трубарево.
74. Општина Ѓорче Петров - селата: Волково, Грачани, Кучково, Никиштане, Ново Село и Орман.
75. Општина Карпош - селата: Бардовци и Горно Нерези.
76. Општина Кисела Вода - селата: Драчево и Усје.
77. Општина Сарај - селата: Арнакија, Бојане, Буковиќ, Глумово, Горно Свиларе, Грчец, Дворце, Долно Свиларе, Кондово, Копаница, Крушопвк, Ласкарци, Љубин, Матка, Паничари, Радуша, Раовиќ, Рашче, Рудник Радуша, Семениште, Чајлане и Шишево.
78. Општина Центар
79. Општина Чаир
80. Општина Шуто Оризари - селото Горно Оризари.
 

Прикачувања

  • TOM_Teritorijalna_Organizacija_na_Makedonija.pdf
    122.1 KB · Прегледи: 2

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Ново Лисиче порано имаше многу напади со ножеви. Скоро секоја недела имаше некој повреден или убиен. А сега незнам како е ситуацијата, можеби се смирило.
Хм незнам сега си е супер секоја година пола лето таму седам многу е мирно ,можеби поодамна било така незнам а таму живеев 95/96 така да не се ни сеќавам како е било.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

TheBookaholic

Истакнат Член
13 јуни 2012
34
35
318
Скопје
Аеродром - најмирна и најурбана општина! Цел живот живеам тука, и во ниеден момент не почувствуав потреба/желба да се преселам, бидејќи во околината имам се што ми треба... а највеќе од се, мир.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Аеродром - најмирна и најурбана општина! Цел живот живеам тука, и во ниеден момент не почувствуав потреба/желба да се преселам, бидејќи во околината имам се што ми треба... а највеќе од се, мир.

Дај боже сите населби да ги направат како Аеродром, но слабо им иде на градоначалниците. :mad:
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Карпош на прво место пошто таму ми е дома а и заради фактот што е мирно маало а блиску до центар. (inlove) Дебар Маало пошто таму го оставив детството и си го носам во <3 а може тука да се вброи и Аеродром пошто и таму го подоставив детството :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and parvati