1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најсексапилни професии

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Aleksis, 7 април 2013.

 1. Browny

  Browny Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Секако униформираните лица се најсекси,но тоа немора да значи дека треба да биде административец,воено лице,медицинска сестра итн.има и хигиеничарки што се секси (во мк тешко) :), а сум видела мнОогу низ светов,па дури и хаусмајстори се си е до личноста како ке се носи и секако неизоставен дел е самодовербата,но и скромноста . Хав а најс деј ппл
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,686
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Машки
  Медицинска сестра само да биде дежурна ,не преку ден на смена што е ! ;):)
   
 3. Миции

  Миции Нов член

  Зачленет на:
  24 август 2016
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Наставничка (y)(y)(y)
   
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Доктор, фармацевт, стоматолог.
  Професии од областа на медицината пред се затоа што асоцираат на педантност и чистота.
  Маж во костум со актовка привлекува внимание ама тешко дека може три пати на ден или да прашува што боли и каде :sreken(star).
   
 5. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  648
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Професорка,забарка,полицајка,шефица,слугинка
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,686
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Машки
  МАТИЧНА (мада мојата е баба),СТЈУАРДЕСА,СОБАРКА,НЕКОЈА ДОМАЌИНККА НАКАЈ РЕСЕНСКО ПО ТОА СЕЛАТА УБАВКО НЕКОЕ ТАКА ЈЕБОЗОВНО :D:D:cool::p
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,568
  Пол:
  Машки
  Најсекси е кога ќе се врати жената од нива испотена, и кога мажот орално ќе ја задоволи, така испотена.
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Masterf

  Masterf Нов член

  Зачленет на:
  29 јули 2017
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Слугинка
   
 9. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Многу е сексапилно да бидеш Слугинка, цел живот да рмбиш, тоа е скроз секси, искрено... Според мене, дефинитивно слугинка.
   

Сподели: