1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најлоши комбинации во исхраната

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Sober_Soul +_+, 18 јануари 2013.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,171
  Допаѓања:
  2,234
  Најлоша комбинација е кога ќе се измешаат сите вкусови наеднаш. Ама не додека се конзумираат туку отпосле кога ќе почнеш цревата три дена да си ги празниш преку сите можни отвори што ги имаш....

  А иначе диња со сол ми е толку слатко како што ми е лубеница со сирење, ако не сте пробале пробајте поубаво нешто од тие две комбинации нема! :)
   
 2. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  87
  Маргарин и ајвар , овошје и леб , пржени јајца со мајонез , едни парени колачи ( назлифатми мислам беа ) , сардина , ананас ( никаков , ниту свеж ниту конзервиран ) , леќа ..(puke)

  Сирење и чај , омилен доручек :D
   

Сподели: