Најдобрите актери во најлошите филмови

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Сите си имаме омилени актери, актери на кои сме им ги изгледале сите филмови, а и онака кога во филм глуми некое звучно име, тогаш по дифолт, филмот станува попримамлив за гледање и на некој начин ни ветува повеќе... Тука пишувајте за филмови со вашите омилени актери или други познати, а за вас најдобри кои биле дел од филмови кои не ви оставиле баш најдобар впечаток.

Ете од моиве пример. Кјузак ептен го сакам, скоро сите филмови му ги сакам, ми се допаѓа ептен она што тој им го дава на мистериите, ги прави подобри, најдобри од овој жанр, скоро сите филмови негови мене ми се на листата на омилени, и еднаш си мислев и дека каков и да е филмот, поради него ќе ми биде интересен, ама...

2012
http://www.imdb.com/title/tt1190080/

Живи глупости. Прво мислев дека е некоја глупа комедија, пошто на оние глупости што ги изгледав само така им ја наоѓам логиката. А тие да ти биле озбилни па дури и акција му лупнале ко жанр. За такви филмови треба посебна категорија, и глуп филм да кажам ептен подобри глупи филмови има од овој, не ми е ни за таму. Она чудо стварно беше катастрофа и уште не ми е јасно што барал човеков во сите тие срања. Препорачувам да не го гледате. Нешто ко крај на светот се дешава, експлозии, поплави, летачки камења.. Се умира освен главните актери, нив ништо не може да ги погоди иако се наоѓаат лице во лице со катастрофите. Си има некои моменти можеби ај да не го кудам толку, ете Кјузак е таму, ама со оцената во минус ќе одам ако ја дадам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Едвард Нортон во 4тото продолжение на Борн.
Иако као демек тоа е засебно продолжение, самиот филм е толкава глупост што мислам на Нортон за да ја земе епизодната улога му се заканувале со фрлање на цела негова фамилија во ендек. :D Како друкчие би прифатил не знам. Дури и за Џереми Ренер (иако просечен глумец) се чудам што прифатил.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono and Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Бред Пит во америчко-југословенски филм од Б продукција :D
Го даваа на некоја телевизија еднаш, сериозно лош филм...

http://sr.wikipedia.org/wiki/Тамна_страна_Сунца

Рандом пензионер мод : Еее синкооо....Југославија држаа беше, Бретпит го носеа у Улцињ да снима а Марлон Брандо го играше Тита на Сутјеска...
Мод офф...
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Robert De Niro во Little Fockers.
Со што го натерале да глуми во филмов, како може да се излажал и да ја прифатил улогата. Филмот е глупав, и претходниот дел е исто глуп.
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
True Blood,тапа серија форсирана да трае неколку сезони.Али актеришта имаше,и затоа ја догледав.

Alexander Skarsgård

MV5BMjEyNTgxNTk0M15BMl5BanBnXkFtZTcwNzM5Mjc1OA@@._V1_SY317_CR4,0,214,317_AL_.jpg


Anna Paquin

Anna-Paquin-Wallpaper-images-Photo-Biography-download-6.jpg



Stephen Moyer

sm165.jpg


Kristin Bauer van Straten

682px-Kristin_Bauer_van_Straten_20121201_Toulouse_Game_Show_3.jpg
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Robert De Niro во Little Fockers.
Со што го натерале да глуми во филмов, како може да се излажал и да ја прифатил улогата. Филмот е глупав, и претходниот дел е исто глуп.
Помина времето кога Де Ниро и Пачино глумеа, сега кешираат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Saladin