Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

  • Nokia

    Гласови: 27 57.4%
  • Sony (Ericsson)

    Гласови: 13 27.7%
  • HTC

    Гласови: 9 19.1%
  • Huawei

    Гласови: 1 2.1%
  • Sagem

    Гласови: 1 2.1%
  • Alcatel

    Гласови: 4 8.5%
  • Samsung

    Гласови: 11 23.4%
  • Apple

    Гласови: 8 17.0%
  • Motorola

    Гласови: 1 2.1%
  • LG

    Гласови: 7 14.9%
  • BlackBerry

    Гласови: 1 2.1%
  • ZTE

    Гласови: 2 4.3%
  • T-Mobile

    Гласови: 1 2.1%

  • Вкупно гласале
    47

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
По некоја случајност, цел живот Nokia користам. Во моментов N8 и не постои едно нешто за кое можам да се пожалам. Јас си го викам, модерниот 3310, бидејќи барем еднаш во неделата ми паѓа и тоа од секакви височини, и ништо не му, ниту гребатинка. :D Плус, секакви апликации, мини компјутер што би се рекло. И највредното од се, камерата! 12MP на Carl Zeiss. :rolleyes Не би го дала за ништо, па не ни за 9ката. :)
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Nokia? Што ви е бе луѓе :D iPhone си е iPhone! Ќе го цитирам ipopovski:

Што мислам? Еве ќе ви кажам нешто што постојано им го повторувам на сите пријатели:

Имаш мобилен телефон, и имаш iPhone :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не викам ништо лошо за iPhone, го немам користено, но има пријатели кои го нарекуваат "ср**е", што ми дава заклучок дека сепак не е ништо посебен. Летово сите околу мене се изнакупија iPhone, со главна причина да се прават фраери. -.- Изгледа убаво, како и секој останат apple производ, но секако е преценет, особено за цената.
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Не викам ништо лошо за iPhone, го немам користено, но има пријатели кои го нарекуваат "ср**е", што ми дава заклучок дека сепак не е ништо посебен. Летово сите околу мене се изнакупија iPhone, со главна причина да се прават фраери. -.- Изгледа убаво, како и секој останат apple производ, но секако е преценет, особено за цената.
Епа тие пријателите најверојатно се верни корисници на android ;) а фраери...ако си фраер природно, не ти треба ајфон и јасно е дека оние што се прават фраери со ајфонот собирале пари пола година за него. За цената се согласувам, во цената е вклучено и знакчето од позади :D

Јас сум презадоволна од ајфон :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не станува збор толку за пари, колку што фактот дека преценетоста на apple производите наметнуваат лажен статус. Што има iPhoneот, а немаат најновите телефони на Nokia, Samsung i Htc? Некоја апликација плус за тепање на време? Siri? Секако дека е предобар и корисен телефон, но има и многу други исто толку добри, но не толку вреднувани. И јас бев ептен многу по iPhone, но во последен момент се предомислив и си продолжив со изборот на Nokia. Барем не е направен од стакло и не морам да му купам посебен кревет и блиндирана кутија. :giggle А и не морам да го полнам најмалку недела дена. :cloud
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bloody Jesus

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Не станува збор толку за пари, колку што фактот дека преценетоста на apple производите наметнуваат лажен статус. Што има iPhoneот, а немаат најновите телефони на Nokia, Samsung i Htc? Некоја апликација плус за тепање на време? Siri? Секако дека е предобар и корисен телефон, но има и многу други исто толку добри, но не толку вреднувани. И јас бев ептен многу по iPhone, но во последен момент се предомислив и си продолжив со изборот на Nokia. Барем не е направен од стакло и не морам да му купам посебен кревет и блиндирана кутија. :giggle А и не морам да го полнам најмалку недела дена. :cloud
Верувај, додека не пробаш неможеш да знаеш. ;)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ајфон немам користено досега ама можам да ви кажувам за самсунг.. Претходните 2 мобилни ми беа самсунг и мобилниот од братм ие самсунг, така можам да ви кажам дека сум прилично задоволен со издржливоста на батеријата посебно, со функционирање при преоплна 2 или 4 гигабајтна мем.картичка, ис о репродукцијата на звук..
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Ма ова ви е бесмртен модел
nokia+3210.jpg

И да се вратам на темава: дечки, iPhone си е iPhone...
Кој пробал знае.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна