Најдобар мобилен оператор во 2012/2013 година

Најдобар мобилен оператор?!

  • ONE

    Гласови: 10 37.0%
  • T-home

    Гласови: 7 25.9%
  • Vip

    Гласови: 10 37.0%

  • Вкупно гласале
    27

Maks

Староседелец
Имам и на Vip и Т-Моbile, Vip ми се некако поевтини, ама мрежата им е слаба често прекинува, а знае и скроз да снема да го прекине разговоро најчесто додека се возе со кола надвор од град. :)
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Значи мене ова ми доаѓа како да се споредуваат Фиат, Мерцедес и Мазда.
И трите возила се корисни за тоа што се наменети ама името, и престижот си го прави своето, а богами и квалитетот.
Сум на Т-Home буквално цел живот, не сум менувала до сега а и не планирам. Можеби не се најефтини ама што ќе ми е ефтиноќата на вип кога не во секоја ситуација и не секаде можам да добијам некого и некој да ме добие мене. Да се разбереме вип користи мрежа преку Т, колку може да фати толку.
Инаку од пред некој месец сум на промо 499 и ми е милина. 3Г интернет, неограничени разговори во мрежа на Т и 100 мин кон други , што за мене е повеќе од доволно. Мрежата е топ, понуди оваја година си имаа мнооогу подобри за разлика од други години. А исто ми се бендиса и тоа што ги збогатија бизнис пакетите и ги направија поприступни и со цена и со квалитет.

Не знам зошто ама сум многу приврзана за брендов....не ме напаѓајте :)
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ако се работи за мобилен оператор треба да стои T-Mobile а не T-Home, пошто T-Home е за фиксен телефон.
Он топик, имам број и на вип и на t-mobile и задоволна сум повеќе од t-mobile пошто мрежа имам секаде, а випот зафркава многу и се слуша исто како од бунар да зборувам..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Ако се работи за мобилен оператор треба да стои T-Mobile а не T-Home, пошто T-Home е за фиксен телефон.
Он топик, имам број и на вип и на t-mobile и задоволна сум повеќе од t-mobile пошто мрежа имам секаде, а випот зафркава многу и се слуша исто како од бунар да зборувам..
Знам по грешка требаше да пишам T-mobile али нема модератор да го промени тоа :D иначе t-home i t-mobile ti se isto fakticki .. :S
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Имам бројчиња од сите оператори. Најмногу го користам ОНЕ и искрено од нив сум најзадоволен. Т мобајл ми е за стари познаници и секогаш е дома телефонот (како фиксен ми е :D ), а вип го носам ради тоа шо сите другари ми ѕвонат но не би гo пофалил, не е нешто посебно. Сума сумарум - ONE!
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Ја не збору много, т.е никој од моју фамилију не збори много и супер ни е на т-мобиле. Свак месец около 700 денара сметка а добивамо си твојклуб поени и после си земемо поклонче тамо некое изберемо. Сг за нови корисници незнам дали има али ми на 2 године имамо право да земемо телефон беспаре(ако е некој послаб телефон) или поефтино да земемо од подобри. Зависи кој пакет и избереш имаш рилекс, фемили, фемили+, фемили макс и сл.