1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупави реклами

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Altaïr, 29 декември 2014.

1. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,569

Поглупава реклама нема од оваа, и другите за скопско се за никаде ама со оваа реклама е достигнато дното полошо од ова не може да се направи.

2. Io Sono

Io Sono Истакнат Член

Зачленет на:
    27 јуни 2015
    Мислења:
    422
    Допаѓања:
    440
    What has been seen cannot be unseen...

3. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,098
    ^^Има има.

На The Tramp, Electra и Altaïr им се допаѓа ова.
  4. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,569
    Не можам да најдам нова реклама за трактори, сега додека трае европсково во кошарка ја вртат на сител и сител 3 цело време. Значи толку е глупава што оваа што сум ја ставил погоре може вода да и носи. Главниот лик во рекламата е една ќелава грдосија која ако се види во огледало сам себе ќе се исплаши од што е грд. Премногу глупава реклама жими се, не можам да ја најдам на јутуб иначе ќе ја ставев.

5. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,569
    Како е можно толку глупави реклами да има. Оваа новава за Суташ е милион пати полоша од најлошата, не е нормално тоа. Па што е најтрагично ја даваат почесто, тоа песната никаква почнав да ја сонувам. Јас да бев ќе ми беше срам таква реклама да пуштам.

6. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    чек, чек вие под глупи реклами сметате реклами со catchy phrases, што ќе те насмејат и ќе те натерат да го запомниш рекламираното? :facepalm2 За мене тоа е паметна стратегија од страна на маркетиншкиот тим, и во никој случај не е глупа.

7. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,098
    A? Која е таа кечи фрејз во шише набутано до грло на кајмакот или ја овие што се турските што ги кажа @Altaïr ? Или во оние глупите реклами на Скопско со туркање фиќовци и заводникот на клупа со песните на Шпато?

8. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    со Кајмакот - е безвезе - да. За Скопско, лошо е сценариото кое го немаат.
    Зборував за онаа со тракторите која кога првпат ја слушнав се пресмеав, таа е кечи, и онаа со кондомите, влошки ор ватевр што беше, чија песната од што беше глупава мене ми паѓаше смешна. И после ти останува глупиот текст у мозок. И Суташ ми се смешни, уај, поради глупите песни.. Суташ ајран отвори, нанана нанаан. Не се баш кечи у смисла да ти го задржат вниманието, ама се доволно глупави да ги запамтиш, а ко веч си ја запамтил рекламата, таа си ја исполнила целта. Доволно е рекламата да има глуп текст и да те насмее, за да биде добра реклама бар за мене.
    Под глупава реклама подразбирам реклама што кај е без везе нема ја ни исполнува целта да ја запаметиш. Ко таа со Кајмакот, ко онаа за чипсот што моментално иде на ТВ - Многос доброс или шта веч.

#18 The Tramp, 7 декември 2015
    Последна промена: 7 декември 2015
  9. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942

Кога сме кај глупавите реклами.

10. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,569
    Јас не се смеам на глупави реклами, се смеам на смешни. Рекламата треба да има добар текст и добро да е направена за да те насмее и да е добра, а не обратно. :)
    Рекламите за Суташ не само што не се смешни туку и се срамни, тој што ја направил треба да се срами. Истото важи и за оваа што си ја ставил за Вип, тоа се тие таленти.

Сподели: