1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупави реклами

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Altaïr, 29 декември 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,567
  Пол:
  Машки
  Има тема за интересни реклами ама нема за глупави, а сите знаеме дека има прееемногу глупави реклами, дури и повеќе од интересни.

  На пример мои фаворити за најглупа реклама ми се: Рекламата за Airwaves каде се глупираат тие лудаците, за оној сокот Gute Fruchte со дрољата Маријана и сите реклами на Оне и Вип. Се извинувам не можам да барам видеа, ама ги знаете сите. Тоа се толку ретардирани реклами што не може да се опише.

  Епа значи исто како и во другата тема, така и овде. Не мора да се наши рекламите, може и странски некои. :)
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Новите реклами за фанта....толку им беа добри порано, а сега се тапа. И секако сите реклами за влошки.
   
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
  Онаа за милка и за суташ ...
   
 4. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Мене најглупи ми се оние со омекнувачи што се и со прашоци за шерење. Како некој си таму прашок добил награда за најдобар прашок во Европа и сл.
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,612
  Допаѓања:
  5,152
  Знаењето е сила, знаењето е моќ, животот е твојот избор, дрогата демнее, анти-абортус моронштините, трече дете, обраќање на бог на маќедонците (преку пророкот Ниче Маќедон) и еден куп државно финансирани реклами кои освен за финансиски малверзации служат и како доказ дека дебили никогаш не недостасувале на овие простори...
   
  На 990Freak, LittleButterfly и existence им се допаѓа ова.
 6. LittleButterfly

  LittleButterfly Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,251
  Допаѓања:
  1,877
  Пол:
  Женски
  Ги зааборави оние да се храниме здраво...:) и се разбира да возиме совесно нали? :)
   
  Последна промена: 31 декември 2014
  На Prashina и Outrider им се допаѓа ова.
 7. Lettie

  Lettie Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Суташ Ајран ..
   
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,342
  Допаѓања:
  1,104
  Пол:
  Машки
  рекламата за сокот Gute Fruchte каде Маријана ,,инзвонредно''говори германски
  рекламата за мастики каде луѓето дуваат на се и мислам дека тоа е најдаваната рекламата затоа што ја даваат на секои 2 минути
  рекламата за супи каде цело семејство свиркаат и тропкаат со лажиците
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marcello

  Marcello Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Машки
  Најглупа реклама ми е онаа за кредит од стопанска банка. Еден татко со синот загледуваат во излог телевизор и се возбудува татково премногу, почнува да се лепи за стаклото.

  Еве ја рекламата (скратено делот што го пишав)
   
 10. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  483
  Допаѓања:
  375
  Пол:
  Женски
  Оние од владата за здрава исхрана и внесување на доволна количина на влакна...
  ...за полесно празнење. Ако сакаат можат тие од владата да споделат неколку искуства околу празнењето со народот. Бабите од соседството ќе бидат многу среќни кога ќе дознаат дека дури и тие од „горе“ се хранат (и празнат) како нив.
   
  На Altaïr и Outrider им се допаѓа ова.

Сподели: