Начини на заведување?

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Абе начините на заведување зависат од карактерот на ликовите, значи тука има улога стилот на облекувањето, музиката што ја слушаат, возраста, амбициите, целта во животот, коефициентот на сериозност, угледот на ликовите итн. Али ај јас ќе кажам само два начини најлесни за помладата популација.
Начин на заведување број 1. во дискотека
Ја повикувам на шанк со ноншалантно понашање да одвои пар провод минути и одма порачувам 6 текили, 2 сенки, и 2 Б52, се прајме салата во рок од 10 минути и заведени сме двајцата, а можит и шанкерот да го заведиме- многу лесен метод и едноставен и 95% се успешни. Зборувам за претходно запознаени ликови, каде си земам за слобода да ја повикам и да не ме одбие при што ќе бидам сигурен, а не да јадам корпа од новепочена шмизла која се лепи на менаџерот од дискотеката.... а тој тука обичен амал кој превзел глупава тешка одговорност за некоја симболична сума пари..... колку погрешно ги согледуваат работите шмизлињата.
Начин на заведување број 2. во ресторан
Ја поканувам на отмена вечера каде има жива музика (тамбураши + виолина), купувам ружа, изигравам запален џентлмен/ и ја отварам вратата од колата, никогаш не одам пред неа ниту пак седнувам пред неа, се извинувам ако треба да одам во ВЦ, дозволувам девојката да го направи изборот околу виното или што и да е, цела вечер зборувам на висок стил со премногу странцизми (се правам интелегентен- држ ме мајко ќе полетам), обрнувам премногу внимание на секој еден детал во врска со муабетот, просторот и времето, зборувам за книги, посетени земји/места, интересни стории засолени со хумор итн.....и по извесен период тајно го повикувам виолинистот и ја поканувам на танц...и уште милион гестови можам да набројам али некој нареден пат.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
<body><p><p>
Абе начините на заведување зависат од карактерот на ликовите, значи тука има улога стилот на облекувањето, музиката што ја слушаат, возраста, амбициите, целта во животот, коефициентот на сериозност, угледот на ликовите итн. Али ај јас ќе кажам само два начини најлесни за помладата популација. <p>Начин на заведување број 1. во дискотека <p>Ја повикувам на шанк со ноншалантно понашање да одвои пар провод минути и одма порачувам 6 текили, 2 сенки, и 2 Б52, се прајме салата во рок од 10 минути и заведени сме двајцата, а можит и шанкерот да го заведиме- многу лесен метод и едноставен и 95% се успешни. Зборувам за претходно запознаени ликови, каде си земам за слобода да ја повикам и да не ме одбие при што ќе бидам сигурен, а не да јадам корпа од новепочена шмизла која се лепи на менаџерот од дискотеката.... а тој тука обичен амал кој превзел глупава тешка одговорност за некоја симболична сума пари..... колку погрешно ги согледуваат работите шмизлињата. <p>Начин на заведување број 2. во ресторан <p>Ја поканувам на отмена вечера каде има жива музика (тамбураши + виолина), купувам ружа, изигравам запален џентлмен/ и ја отварам вратата од колата, никогаш не одам пред неа ниту пак седнувам пред неа, се извинувам ако треба да одам во ВЦ, дозволувам девојката да го направи изборот околу виното или што и да е, цела вечер зборувам на висок стил со премногу странцизми (се правам интелегентен- држ ме мајко ќе полетам), обрнувам премногу внимание на секој еден детал во врска со муабетот, просторот и времето, зборувам за книги, посетени земји/места, интересни стории засолени со хумор итн.....и по извесен период тајно го повикувам виолинистот и ја поканувам на танц...и уште милион гестови можам да набројам али некој нареден пат.
<p><br><p>дaj филmот дa го изгледam,иHтереcеH Mи cтои
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Ја обично не заведувам (у 70% од случаевите) ама ни не оставам прво да пријде машкото. Мене некако глупо ми е така, ја го свиѓам, он не ме ни знае, а ја чекам да ми пријде (женска логика). Ако ептен ми се свиѓа, наоѓам начин некако да му се приближам и после се дешава спонтана акција - реакција, се праи муабет, некогаш се разменува број на телефон, некогаш не. Битно ја сум у ќар.(happy)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Ја обично не заведувам (у 70% од случаевите) ама ни не оставам прво да пријде машкото. Мене некако глупо ми е така, ја го свиѓам, он не ме ни знае, а ја чекам да ми пријде (женска логика). Ако ептен ми се свиѓа, наоѓам начин некако да му се приближам и после се дешава спонтана акција - реакција, се праи муабет, некогаш се разменува број на телефон, некогаш не. Битно ја сум у ќар.(happy)

Паметно, а не има некои женски он ву се свиѓа, а он не гу ни погледнаја и она очекуе да ву пријде, ако не ву пријде дигнат е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Паметно, а не има некои женски он ву се свиѓа, а он не гу ни погледнаја и она очекуе да ву пријде, ако не ву пријде дигнат е.
Е баш така е. Познавам и такви. Свашта има по народо...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi and TIGERWOMAN31SK

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Ја на пример кога идам у диско и меркам некоја рибица пред шанк, идам у стил на Били Боб Торнтон и Били Д Кид, пљукам на прсти ко пред броење пари, и со пљунка се залижувам по десна веѓа и се местам пред шанк окезен и ја зјапам право у ... очи, нормално и велам маче каракаче мое пресно колаче дали сакаш да одиме некој ден на боза? и она во овој случај може да се понаша ко коза и да ми рече абе копиљ ај иди лечи се при што јас добивам знак дека она е крајно заинтересирана за мене и ја фаќам одма да ја залапам, и ако ми се тргне и плус ми удри јак шамар тоа значи дека е луда по мене, и знам дека со неа можам да терам понатака, а ако одеднаш добијам бокс на кој не му е позната насоката тоа значи дека има дечко и дека он ме учукал. Секако има уште методи за заведување и откривање дали вашата меркана особа е заинтересирана, заинтригирана, дали има дечко, маж и тн.
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Хм, па комбинација од некој самоуверен, кавалерско-шмекерски пристап, да речеме... Важното ми е да не е некој „копиран“ од не знам какви статии и/или проучувања, туку да е лично мој начин. Исто така, гледам секогаш да сум различен и креативен, зашто така полесно ги учам оние почетните знаци за девојката, но дознавам и што помалку/повеќе одговара кај мене. И да, кога ми зборува, ја гледам директно во очи, да и’ дадам до знаење дека сум и’ целосно посветен. Е, тек-тук следи по некој „дискретен“ поглед во усните, кога веќе флертот го ставам во преден план. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK