1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Наплата на долгови

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од altruist, 5 јули 2017.

 1. altruist

  altruist Староседелец

  Зачленет на:
  4 август 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  4
  Ме интересира дали има начин за наплата на долгови по изгубена правна битка.Постои ли агенција за наплата или несто слично.Има ли воопсто начин да се принуди должникот да си ги подмири обврските.
   
 2. altruist

  altruist Староседелец

  Зачленет на:
  4 август 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  4
  Се работи за изгубена правна битка со помос на корумпираното судство кое дозволува носенје во стецај на правен субјект за кој сеусте има незаврсена постапка.
   

Сподели: