1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Навредување

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Scars, 29 април 2013.

1. Kitty

Kitty Староседелец

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    2,673
    Допаѓања:
    6,921
    Во принцип не навредувам, посебно не во лице. Ама затоа не сакам ни мене да ми се случи тоа, а доколку се случи сигурно би излегла од контрола, биче бродолом :biggrin

2. FallenAngel

FallenAngel Староседелец

Зачленет на:
    5 декември 2012
    Мислења:
    601
    Допаѓања:
    401
    Многу несвесно ме имаат навредувано а и јас нив,но што е тука е. Обично сум особа која секој проблем го решава со зборување,но неможам односно сум спречена во комуникацијата кога некој ќе ми подвикне Смрдло,кучко,засркни се, да не дочекаш дете во раце или некои си слични навреди а може да се рече и клетви. Тогаш многу сум навредена во моментот и вријам од нервоза но по кратко време ми мине,а ми се има случено да и до ден денес на некои личности им немам простено бидејки претерале. Се зависи од начинот на кажување а и зборовите.

3. Just Perfect

Just Perfect Активен Член

Зачленет на:
    3 април 2013
    Мислења:
    137
    Допаѓања:
    120
    Не навредувам доколку некој неосновано не ме нападне мене...е тогаш знам да прегазам некого со зборови...
    Иначе сум простила,но за мене никогаш таа особа нема да биде на исто место како претходно...
    близнак сум,но дволичноста за мене е непозната страна дефинитивно..
    Ако некој се налути затоа што ќе го кажам своето мислење за него/неа е тогаш свака му/и част...истото и за мене важи....не значи дека ќе прифатам нечиј совет "за да се подобрам" ако го ислушам... :rolleyes:

4. Keepitreal

Keepitreal Полноправен Член

Зачленет на:
    3 мај 2013
    Мислења:
    78
    Допаѓања:
    38
    Незнам за вас, али јас многу многу бурно и агресивно реагирам на навредите. Кој и да е без разлика многу ме годат навреди. Се трудам да бидам добар кон сите, но нели светов е заебан.
    Сум вреѓал и јас да, но оваа го користам само како самоодрбана.

5. Luisana12

Luisana12 Полноправен Член

Зачленет на:
    4 мај 2013
    Мислења:
    64
    Допаѓања:
    40
    Сум била навредена.Најчесто од личности со никакво значење во мојот живоот па затоа и тие "навреди" не се ме навредиле баш многу :frantic а дали навредуваам..хмм па никој не е совршен.Има моменти кога сум многу изнервирана и не го кажуваам она што го мислаам па можно е во тие моменти несакајки да сум навредила некој..Обично не сакаам некој да биде навреден или да повредаам некој но...(think)

6. Lena

Lena Poétesse

Зачленет на:
    12 октомври 2012
    Мислења:
    4,151
    Допаѓања:
    7,677
    Си навредила па не си навредила,те навредиле па не те навредиле,кажуваш па не кажуваш?
    Што сега?

7. МериСелест

МериСелест Староседелец

Зачленет на:
    24 април 2012
    Мислења:
    2,007
    Допаѓања:
    3,215
    Сакам кажам-незнам речам :patos

8. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Tи текнува на епизодата од Хаус коа цело време повторува „Cancer but not cancer. Brain but not brain. Human but not human.“ :patos

На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BlackTulip

BlackTulip Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2013
    Мислења:
    628
    Допаѓања:
    789
    И сум навредила и сум била навредена , ко бев помала ај да речам трпев навреди , поради нештото од мајками немој ќерко да се расправаш па ајде си викав се ќе помине. али ко мине времето ко шо викаат ко ке прелие чашата , мн работи ги имам тропнато во фаца кога најмалце очекуваат и искрено не се каам ,за да дојде до тој степен да ми пукне филмот значи има нешто . Ја имам навредено мајками (не кизнае колку ама ја го осетив ко навреда) и за тоа ми е многу криво заш немаме некоја голема блискост и сеуште се трудам да дојдам до тој степен да се извинам али ќе стасаме и до таму :)
    Во принцип сум се трудам да сум праведна и пробувам да не избрзам , да ги видам двете страни пред да навредам или слично , сеуште работам на случајот :)

10. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    731
    Допаѓања:
    121
    Ако ме навредуваат вреѓам

На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: