1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Музички инструменти

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  813
  Не знам да свирам на инструмент, ама многу сакам да се научам на гитара да свирам, не знам од каде таа желба, ама многу ми е убаво да гледам кај што свири некој на гитара, го обожавам звукот. :D
   
  На Сара.13 и Ночной охотник им се допаѓа ова.
 2. PUTiN

  PUTiN Нов член

  Зачленет на:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  8
  Свирам на Пиано веќе 7 год, друг инструмент што сум сакал да свирам беше гитарата, па така да научив некој основни работи колку за по дома да си свирам :)
   
  На Special му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Special

  Special Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2013
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  19
  Свирам гитара онака лично за мене ништо повеќе.Знам да свирам и на флејта учевме до 4то одд па сеуште добро паметам.
  Желба имам да научам на пијано да свирам :)
   
  На Mameha и PUTiN им се допаѓа ова.
 4. Jesus

  Jesus Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јули 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  8
  Свирам на тапани

  Имам Gretch set [​IMG]
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,987
  Допаѓања:
  9,613
  Свирев чат пат клавир, сум подзабораил тро поеќе.
  Пробав и гитара, треба да ја местам, шрафон попуштил. :)
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  112
  Да знам да свирам на клавир и на гитара а сакам да научам на тапани
   
 7. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Дали сакаш да кажеш во која свера повеке се снаоѓаш,со клавирот или гитарата?:)
  Колку долго свириш гитара?
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Активен Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  202
  Јас само знам со дајре да пафтам..ехее, ако ми се погоди некој чочек од Ферус, растурам со него.
  Знам и по нерви да им свирам на некои луѓе;)
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ladybug

  Ladybug Нов член

  Зачленет на:
  19 ноември 2017
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Клавир. Љубов ми е!
  Ќе го заменам еден ден со пианиново.
   
 10. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  50
  Јас имам талент за музика. Мојте кога бев помал за еден роденден ми купија синтисајзер голем убав Јамаха и за свирење ако слушнам некоја песна знам барем дел од песната да ја отсвирам но за жал не ме бива со две раце и никогаш не научив ниедна песна целосно да ја отсвирам со две раце.
  Пробав да учам гитара но баталив после две три недели а имам гитара, купив жици се ама џабе проблемот е во мене брзо се откажувам.
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: