Музиката и нејзиното влијание врз вашето расположение

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Без музика неможам, апсолутно не можам ми свири константно нешто...у тел..на пц..освен коа сум на работа.

Сето е тоа во ред, само што поентата на темава е нешто друго. Пролистај ја темава од почеток и ќе видиш за што се зборува.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Ден без музика не ми иде! Зависи од моето расположение жанрот на музиката ми се менува, дали кога сум во депресија или тажна слушам експлозивни ритмови, слабо балади, а кога сум во позитивна смисла е тогаш можам да слушам се' и што ми годи на увце...повеќе по филмската музика :D
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
не сум тип по вакви, но знаат да ми влезат во глава....едино ако некогаш сум :mad тогаш е мадафака! :giggle
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Наречете ме селак, без вкус, грандовец... но мене никогаш не ми е доста од Тања Савич. „Где љубав путује“ кога ја открив си сватив дека колку и луѓето на мене да гледаат дека сум сељак, колку и да ми се пулат чудно, јас сепак ќе ја одвртам до крај в кола кога и да ја слушам. Едноставно ме намовнува песнава кога и да ја слушнам...па нека се лути и цело мало ако е ноќе, па и нека ме отпишат од наследството моиве пошто мразат грандовци! Не се правам дека е срцепарателно и дека паѓам во кома на ова, ама ја би Тања Савич повеќе него ли било кој друг изведувач.

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Наречете ме селак, без вкус, грандовец... но мене никогаш не ми е доста од Тања Савич. „Где љубав путује“ кога ја открив си сватив дека колку и луѓето на мене да гледаат дека сум сељак, колку и да ми се пулат чудно, јас сепак ќе ја одвртам до крај в кола кога и да ја слушам. Едноставно ме намовнува песнава кога и да ја слушнам...па нека се лути и цело мало ако е ноќе, па и нека ме отпишат од наследството моиве пошто мразат грандовци! Не се правам дека е срцепарателно и дека паѓам во кома на ова, ама ја би Тања Савич повеќе него ли било кој друг изведувач.


Скроз си ја утнал поентата на темава. Треба да искажеш мислење за тоа како влијае музиката врз тебе, а не само кој изведувач го слушаш и бираш попрво.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Постојат два вида на музика кои влијаат на мене на „позитивен“ начин.
Едниот вид ме смирува и расположува, иако може во неа да се содржат и брзи ритмови и дисторзирани електрични гитари, и друг вид кој што ми влијае на умот на сосема друг начин - го интензивира работењето на умот до максимум- како што прават оние, од Истокот (не се работи за ист вид на звуци). :)

Во зависност од целта - таква музика слушам! Зависи од денот, часот, искуствата низ часовите на денот...
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Скроз си ја утнал поентата на темава. Треба да искажеш мислење за тоа како влијае музиката врз тебе, а не само кој изведувач го слушаш и бираш попрво.

Ако е како што викаш, тогаш ни 2% од учесниците не ја погодиле... ИЛИ СЕПАК не читаш ко што треба тоа што го пишува...

Сепак, препрочитај го тоа што го пишувам, мислам дека кажав се што беше во склоп со темава...

Па еве пак ќе повторам, песнава ме намовнува, не се правам дека е нешто срцепателно за паѓање во кома, знам дека е полусељачко, но Тања Савич ми влијае на начин од кој никогаш не ми е доста...

сега ти се допаѓа описот?

Наречете ме селак, без вкус, грандовец... но мене никогаш не ми е доста од Тања Савич. „Где љубав путује“ кога ја открив си сватив дека колку и луѓето на мене да гледаат дека сум сељак, колку и да ми се пулат чудно, јас сепак ќе ја одвртам до крај в кола кога и да ја слушам. Едноставно ме намовнува песнава кога и да ја слушнам...па нека се лути и цело мало ако е ноќе, па и нека ме отпишат од наследството моиве пошто мразат грандовци! Не се правам дека е срцепарателно и дека паѓам во кома на ова, ама ја би Тања Савич повеќе него ли било кој друг изведувач.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ако е како што викаш, тогаш ни 2% од учесниците не ја погодиле... ИЛИ СЕПАК не читаш ко што треба тоа што го пишува...

Сепак, препрочитај го тоа што го пишувам, мислам дека кажав се што беше во склоп со темава...

Па еве пак ќе повторам, песнава ме намовнува, не се правам дека е нешто срцепателно за паѓање во кома, знам дека е полусељачко, но Тања Савич ми влијае на начин од кој никогаш не ми е доста...

сега ти се допаѓа описот?

Океј, нека биде зборот "намовнува" целиот твој опис за како тоа влијае музиката, ако ги опишува емоциите кои ги добиваш од музиката. Емоции, as in среќен, тажен, смирен, итн. А за сељачка или не, тој муабет ти е за на друго место.
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Океј, нека биде зборот "намовнува" целиот твој опис за како тоа влијае музиката, ако ги опишува емоциите кои ги добиваш од музиката. Емоции, as in среќен, тажен, смирен, итн. А за сељачка или не, тој муабет ти е за на друго место.

(drunk)

Тогаш, Те молам ти во мое име избери една од емоциите што ми ги предложи:eek:

Отсекогаш ми се интересни тие фаци што очекуваат шаблонски да се одвиваат темите на форум....