Моливче за уста

Yvette

Истакнат Член
26 јануари 2014
144
276
73
Кога користам моливче, користам исклучиво црвено. Ја бојам целата уста (за чудо не ми се суши) и ми останува со часови така, без оглед на тоа дали јадам или пијам нешто. Користам исклучиво од Golden Rose и не го менувам. Дури ни Max Factor ни Dior го немаат тој квалитет. Имам пробано повеќе брендови и овој највеќе ми одговара.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Infinity

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Аммм не користам јас многу.. Кога ставам после неколку минутки го немам затоа не ни се трудам да ставам,инаку добро е добро изгледа :)
 

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Кармини не користам многу, ама затоа пак ги обожавам моливчињата. Ставам прво слој безбојно лабело, одозгора моливче - ми трае со часови. Во случај да ми се исуши устата, повторно ставам лабело. Темно црвеното моливче ми е омилено. (inlove)
 

Infinity

Нов член
6 септември 2014
4
1
3
34
Кога користам моливче, користам исклучиво црвено. Ја бојам целата уста (за чудо не ми се суши) и ми останува со часови така, без оглед на тоа дали јадам или пијам нешто. Користам исклучиво од Golden Rose и не го менувам. Дури ни Max Factor ни Dior го немаат тој квалитет. Имам пробано повеќе брендови и овој највеќе ми одговара.
I jas isto od golden rose,stavam skoro sekoj den meso boja na celata usta :) I mi trae podolgo,a ustata e normalno da se isushi sepak toa e moliv ,a ne karmin,ponekogash i od karmin se sushi!
 

Melanniee

Староседелец
28 февруари 2014
7
5
603
Моментално го користам на есенс , преубава нежно розевка боја , го обожавам . :D;)Не се сеќавам на цената , ама не беше скапо . Следно на листа ми е од Max Factor.:pusi
cute_pink_liner_jana_art.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Користам, имам црвено и розево. Но не го користам често, јас со помош на четка за кармин и кармин си ги цртам усните.