1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мистерии (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Outrider, 15 декември 2013.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,536
  Допаѓања:
  5,086
  Не биле научници него студенти, освен еден кој бил постар и со искуство од војната, еден се откажал пред тоа ради болест...
  Тешко ќе биде некогаш да се објасни, нема теорија освен ако во некоја архива не се чува доказен материјал па да биде испитан со денешни средства и технологии, за радиоактивноста нешто имаше дека еден од студентите работел привремено во електрична нуклеарна централа која имала квар, втор најтежок после Чернобил некаде година пред настанот и ширел радијација насекаде ама дали е тоа точно којзнае...

  Може да биле во прашање створења како Алма (роџак на Јети, Бигфут, Сасквач :kafe )
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,568
  Допаѓања:
  681
  Пол:
  Машки
  Ете некој детањи може да се поразлични,а незнам дали има некој конкретен документарец да се гледа на јутјуб не сум побарал,сепак е интересен фактот што иако биле подложни на испитување нивните остатоци сеуште нема конкретен одговор за причината и се поставува прашањето дали навистина некојги крие причините или станува збор за нешто необично...:^):cool:
   

Сподели: