1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мислење за дискотеките во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 19 февруари 2012.

1. Марија

Марија Poétesse

Зачленет на:
    14 април 2012
    Мислења:
    1,146
    Допаѓања:
    2,490
    Па таму сум била и ме воодушевиле тие дискотеки. Не пишувам од гледање слики по интернет. И да ете, ги изоставив Прага и Амстердам и за таму сум сведок на јаки дискотеки...
    Кога пишав Шпанија мислев на Барселона - Опиум Мар мислам беше : )

На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Опиум Мар да, така се вика. Во Прага Mecca, дефинитивно најдобра. Paradiso, SugarFactory во Амстердам. Од балканов би можел да кажам дека во Хрватска има добри дискотеки, Дубровник поточно.

А не ние ќе се фалиме со Ванила, 69 и слични дупки.

3. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Во овие неколку години како сум во Скопје еднаш имам појдено во дискотека и више никад не влегувам. Да не праам негативна реклама на дискотеката нема да кажам која беше, ама беше ужас. Првин музиката од циу-пиу и познати поп и рнб ствари се преминува на турбашко и никој нема ништо против. Народот што беше таму (puke)(puke). Машки дотерани, пицнати - младоженци, а женските шта речи... додај факт што 90% не знаат да одат на штикли, ама битно носат една педа високи. Пијалокот посебна прича, вотка - вода тука негде се де.

На Outrider, Electra и Марија им се допаѓа ова.
  4. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    Дискотекиве во скопје ме прават депресивна ...тоа однесување на вратарите и менаџерите на врата,буткање,тепање,да не коментирам за рајата што оди во нив (ова го мислам за зимската хо,сектор,летнава хл и минатото лето рингишпил) привлиџ сељаци и копиљаци.Ги прифаќам само Маракана и Хавана :)

5. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    @cece17 незнам кај излегуваш ти така да во некој работи се сложувам со тебе ,ама не е дека рајата е цела таква , има места во Скопје што стварно е ппријатно да бидеш во нив ,така да незнам од каде си , и незнам од кога излагаш,така да во скопје кој излагал знае сто имало тогаш и што има сега !

6. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
  7. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Не постои веќе дискотека или клуб во кој ќе можеш да се видиш буквално онака со 70% од луѓето што ги знаеш , тоа траеше до 2002 -3 горе доле после тоа се се преврте наопачки , отворија 150 дискотеки 650 кафичи и не се знае кој јаде кој пие , во 90 тите се знаесе кој се менаџери и кој организира забави кој дели гратиси итн , денес секој втор овчар е менаџер само во обид ,а никако да дојдат до тоа ниво како тоа навистина функционираше порано ,многу од вас знаат како беше и така нема никогаш веќе да биде !!!

8. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    731
    Допаѓања:
    121
    Ми се допаѓаат ама не сите,дека во некои дискотеки нема ред,не го почитуваат редот

Сподели: