1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,722
  Допаѓања:
  880
  [​IMG]
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Laila

  Laila Нов член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  13
  Секој наш чекор е пат кој мораме да го поминеме.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  756
  Допаѓања:
  1,282
  Ако е точно дека Бог ни дава само онолку колку што можеме да поднесеме, тогаш, или ме помешал со некој друг или ме преценал.
   
  На antonio и İncognito им се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,756
  Понекогаш заминуваме од нечиј живот за да отстапиме место некому кој ќе го затвори кругот на неговото постоење.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,615
  Допаѓања:
  5,688
  Сите ја прифаќаме љубовта која мислиме дека ја заслужуваме.
   
  На antonio и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 6. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,615
  Допаѓања:
  5,688
  :biggrin
  [​IMG]
   
  На antonio и Prashina им се допаѓа ова.
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,756
  Поради нашите бледи причини се неискажани толку многу вистински приказни.
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.
 8. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  756
  Допаѓања:
  1,282
  Svaki čovek, usled straha, gnjeci svoje težnje (pa i ceznje) desetak puta dnevno.
   
  На antonio, Pillow и İncognito им се допаѓа ова.
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,615
  Допаѓања:
  5,688
  Зошто ја гледаш раската во туѓото око а за гредата во своето си слеп?
   
  На antonio и Pillow им се допаѓа ова.
 10. Pillow

  Pillow Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 декември 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  13
  Кога се чувствуваш виновен, најлесно е да се одбраниш со напад, уште пред да му дадеш шанса на другиот да те разбере. Иако тој не ги заслужува ни нападот ни другото. Иако можеби се би ти простил, како секогаш.
   
  На antonio и Laila им се допаѓа ова.

Сподели: