1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. 123456789deset

  123456789deset Активен Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  30
  жену дупе краси а торту ораси

  непознат мислител


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,373
  Не ги потценувај другите,почитувај ја различноста.
  Доколку се случи да те потценат само постави ги онаму каде што им е местото.
   
  На antonio и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,595
  Допаѓања:
  5,668
  Naš mir stvara rat.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,466
  Допаѓања:
  3,742
  Дожд пролетен врне и чудни приказни плете..
   
  #2554 İncognito, 15 април 2019
  Последна промена: 15 април 2019
  На antonio и Prashina им се допаѓа ова.
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,718
  Допаѓања:
  877
  „ ... the Gospels are anything but accounts of historical happenings; they are inspired writings, the source of which was Initiation-wisdom.“
  - Rudolf Steiner
   
 6. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,595
  Допаѓања:
  5,668
  Луѓето во животот обично ги губиме кога треба да преминат од зборови на дела.
   
  На antonio и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,718
  Допаѓања:
  877
  "Everybody has a secret world inside of them. I mean everybody.
  All of the people in the whole world, I mean everybody — no matter how dull and boring they are on the outside.
  Inside them they’ve all got unimaginable, magnificent, wonderful, stupid, amazing worlds."
  — Neil Gaiman
   
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,595
  Допаѓања:
  5,668
  FB_IMG_1557427148583.jpg
   
  На antonio и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,718
  Допаѓања:
  877
  #2559 Хептаграм XI, 9 мај 2019
  Последна промена: 10 мај 2019
  На violetmoon и antonio им се допаѓа ова.
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,718
  Допаѓања:
  877
  "Little by little, as your eyes grow stronger, will we unveil to you the ineffable glory of the Path of the Adepts, and its nameless goal.

  Even as a man ascending a steep mountain is lost to sight of his friends in the valley, so must the adept seem. They shall say: He is lost in the clouds. But he shall rejoice in the sunlight above them, and come to the eternal snows."
  - Liber Porta Lucis
   

Сподели: