1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  644
  Допаѓања:
  1,127
  I mozda niko nece ni znati,
  i mozda nikog necemo sresti.
  I mozda niko nece ni zvati,
  upomoc.
  Dolazi noc.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  776
  Допаѓања:
  1,080
  Kога ќе ме изгубиш, нема ни да знаеш. Ќе биде тоа некој обичен ден кога нема да имаш време. Луѓето губат кога немаат време...
   
  На Prashina, violetmoon и Iris* им се допаѓа ова.
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,587
  Допаѓања:
  826
  Не заборавајте никогаш дека секој ден се будите побогати за една капка дополнително искуство кое Вие за жал го заборавате заради обврските во денот што штотуку почнал.
   
  На violetmoon и antonio им се допаѓа ова.
 4. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  644
  Допаѓања:
  1,127
  Ono što daje smisao životu, istovremeno daje i smisao smrti.
   
  На Хептаграм XI и antonio им се допаѓа ова.
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,587
  Допаѓања:
  826
  "It is wrong to say triumphantly "Mors janua vitae"(1), unless you add, with equal triumph, "Vita janua mortis"(2)."
  - Magick, Book 4, A. Crowley

  (1) death is the gate of life
  (2) life is the gate of death
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. minion

  minion Нов член

  Зачленет на:
  18 мај 2018
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  7
  Ако желиш мир, спремај се за рат.
   
 7. Mystic

  Mystic Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,359
  Допаѓања:
  3,607
  Нема подобро чувство од тоа да бидеш сам со боговите, пробај, секогаш можеш да се вратиш во толпата, но ќе бидеш само толпа перверзно медиокритетна, грд збор е и слогуван, се разбираме убаво нели?
   
  #2477 Mystic, 6 декември 2018
  Последна промена: 6 декември 2018
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  776
  Допаѓања:
  1,080
  FB_IMG_1544208447000.jpg
   
  На Iris* и minion им се допаѓа ова.
 9. Mystic

  Mystic Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,359
  Допаѓања:
  3,607
  Постојат доволно зборови во нас,
  само треба ебено добро да се искажат и споделат, има многу невина среќа во нив.
   
  На Iris*, antonio и Prashina им се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  644
  Допаѓања:
  1,127
  Со секоја солза на читателот, ја губат невиноста и приказната, и оној кој ја чита и обљубува со солзи. Така е тоа, затоа што писателот со крв ја пишува, а читателот со солзи ја допишува приказната.
   
  На Mystic и antonio им се допаѓа ова.

Сподели: