1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,418
  Допаѓања:
  3,687
  Великодушноста е во муграта, која ни ги простува сите залудно потрошени ноќи.
   
  На Iris*, Prashina и antonio им се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  701
  Допаѓања:
  1,206
  We are all a little weird and life’s a little weird, and when we find someone whose weirdness is compatible with ours, we join up with them and fall in mutual weirdness and call it love.
   
  На Leiii и antonio им се допаѓа ова.
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,551
  Допаѓања:
  5,632
  Држи го мозокот активен само со мислите кои водат до најдоброто што може да ти се случи!
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,551
  Допаѓања:
  5,632
 5. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  701
  Допаѓања:
  1,206
  Krila su samo zalet i stvarno ništa više. Puzanje je najpouzdaniji način doskoka.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  701
  Допаѓања:
  1,206
  Кога си поигруваш со туѓи чувства, си играш и со своите, само што не го знаеш тоа.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,418
  Допаѓања:
  3,687
  Сето неискажано некој друг ќе го рече, во некое друго време, ќе бидеме други, но можеби усните и бојата на гласот ќе бидат исти, толку ментално чисти.
   
  На antonio, Iris* и -alf- им се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,551
  Допаѓања:
  5,632
  Кога ризиците ќе станат каење тогаш е предоцна.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 9. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,418
  Допаѓања:
  3,687
  Бидете искрени со себе, но не и сериозни, и едното и другото ќе ве однесат на погрешно место каде што сакате да бидете.
   
  На Iris*, antonio и Prashina им се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  701
  Допаѓања:
  1,206
  Животот е сон и илузија... гости сме на светов... сакајте се...почитувајте...простувајте... заради вашиот мир.
   
  На antonio и Prashina им се допаѓа ова.

Сподели: