Мисла на денот

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Да бидеш свесен за својата природа и да го правиш тоа што најмногу ти прилега, за тоа вреди да живееш, се поинаку те прави некој друг кој живее во тебе и не ти е потребен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Iris*

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Кога ќе сфатиш дека времето е релатива, ќе се каеш колку многу си пропуштил во него.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Iris*

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Својата сила ќе ја препознаеш по тоа колку си способен да ја издржиш самотијата:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Длабока река нема да се замати ако во неа фрлиш камен. Така е и со човекот, ако се љути поради навреда он не е река, он е бара:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
За несреќа, потиснатите чувства не умираат. Ги натерале да замолчат, но тие продолжуваат да влијаат врз човекот одвнатре.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Prashina

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Емоциите се можност преку која искусуваме еден дел од нашето постоење за да научиме да ги контролираме и да им дадеме вистинска насока и вредност. Недоброто владеење со нив и нивното неспознавање не дефинираат со случајноста. Едноставно емоциите ги делам на горчливи и убави, а по потреба ги конзумирам и двете, ги тренирам во различни ситуации, за да се заштитам себе си од она што не е вистина, cheers to that.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio, Iris* and Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
So godinite chovek nauchuva da gi pusti chuvstvata od sebe, da GI nadrasne vo kolku ne se vozvrateni. Tie teshko se budat no lesno se izlevaat. Vistinska e umetnost da gi sochuva kako spomeni. Ednash povredeni chuvstva , zasekogash izgubeni vo sekojdnevieto. Ostanuva samo pochit vo kolku e vozratena.