1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,554
  Допаѓања:
  811

  „За јогата се изречени и напишани повеќе бесмислици, отколку за било што друго во светот.
  Повеќето од овие бесмислици, кои ги поттикнуваат шарлатани, се базираат на идејата дека во врска со неа има нешто мистериозно и ориентално.
  Тоа всушност го нема.“
  - Јога за Грубијани, Осум лекции за Јога
   
  На antonio и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Нема надеж која не е испреплетена со страв и нема страв кој не е испреплетен со нада.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Внимателните луѓе кои на се мислат, кои се предвидуваат, секогаш западнуваат во клопка..оти мислејќи на нив, тие си ги создаваат;)
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,311
  Допаѓања:
  3,537
  Најголема глупост е да му се вратиш на минатото, како да ја молиш иднината да ти биде нешто исто повторно.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Младите мислат дека старите се будали а пак старите знаат дека младите се будали;)
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  18
  Жена без големи цицки е како подрум без ајвар! :biggrin
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,311
  Допаѓања:
  3,537
  Ако си бил камен во нечија дланка и ако таа со тебе дофатила некоја далечина, добро е, носиш во себе песочна доблест.
   
  На Iris*, Prashina и antonio им се допаѓа ова.
 8. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,311
  Допаѓања:
  3,537
  Тагата и среќата не можат една без друга, како што во староста остануваат сеќавањата за младоста, живот еј, нека потрае уште малку, среќен и тажен, убав е, во мене е, во тебе е, насекаде е.
   
  На Iris* и antonio им се допаѓа ова.
 9. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  1,072
  33894906_10155625539944021_7215050904112726016_n.jpg
   
  На Patika му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  1,027
  Кога ќе се дадеш некому целосно, со тело, срце и душа, само тогаш ќе се почувствуваш цел.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: