1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Кога ќе ги подариш душата и срцето некому, ти си слободен човек.
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.
 2. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Две прашања, го емитирате животот или тој ве имитира вас, погледнете во огледалото и одговорете си;)
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.
 3. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,250
  Допаѓања:
  2,888
  Ne I posvetuvaj vnimanie na zenata I taa ke ja sogori ljubovta vo NEA. Samo vo migovi na kapka alkohol I nekoja solza ke se vozdignes vo mislite.
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Да ја носиш внатрешноста врз себе е вистината на постоењето.
   
  На Dorina, antonio, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  И болката е чувство, барем знаеш дека си жив, кога не чувствуваш ништо, одамна си мртов.
   
  На Dorina, Iris*, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Самотијата ти е како к***а, ал бесплатна.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  537
  Допаѓања:
  963
  Среќата е како парфем од кој не можеш да прснеш на друг без две три капки да паднат на тебе.
   
  На antonio и Mystic им се допаѓа ова.
 8. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Не чекајте да остарите за да ви паднат сите маски и изгледате смешно, откријте ги сега кога сте млади и убави, секој ќе ви се восхитува.
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.
 9. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  537
  Допаѓања:
  963
  Надежта е добар доручек, но лоша вечера.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,247
  Допаѓања:
  3,433
  Да немаш обична среќа и грев те разликува од другите и создава омраза во нивните очи.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: