Ме вади од такт кога...

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Ме вади од такт кога ќе зашкрибам со забите случајно јадејки нешто, кога некој пишува со сува креда на сива табла, кога мајка ми ме обвинува за работи кои не сум ги сторила, кога сум незадоволна од животот и мислам што можев да сторам подобро.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Ме вади од такт кога некој ќе збора некои измислици и невистини за мене..тешко на тој шо ќе проба моментално то ми се случва и мн сум изнервиран :mad
ќе ом ќе го отепам до смрт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pisoi

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Ме вади од такт кога некој ми проповеда за добрината, моралот, вредностите...
Уште појако е ако на тој некој ич не му е чист образот пред мене.
Ме нервира кога некој ми зборува како пријателството е важно и како јас засекогаш ќе сум била сама ако сум била „темна личност“(не се зафркавај, како пресуди дека сум темна личност), а истиот тој некој го уништил пријателството заради тоа што мора да лиже нечиј задник.

Ме вади од такт кога си ги сечам ноктите на нозете. Ненормално се скокоткам на нозете, а и имам некој забегана фобија од нокти на нозете.
Тогаш можам и да се дерам како да ме сечат на парчиња.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ме вади од такт кога ми се мешаат во животот, ми викаат да живеам ко бајаги сум на смртна посетела па немам време за живеење.
Кога ми солат памет, а не се ништо поарни од мене, кога ме тераат да правам работи што не можам ни да ги смислам, кога некој ми касни ама апла касни саат време и повеќе, кога ме држат во неизвесност е мислам ова најмногу ме вади од такт поарно да ме одбијат отколку ништо да не кажуваат, човек да не знае на што е, што да прави, што да не прави, а пошто сум малер секогаш ама баш секогаш налетувам на такви личности, ебати животот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Pisoi

Староседелец
6 јуни 2014
22
8
1,003
29
Охрид
Кога луѓето ми делат мислења што и како да правам во одредени ситуации во животот,без да бидат прашани за тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Ме вади од такт кога некој тотално непознат мисли дека може да зборува за тоа каква сум во суштина јас.
Ме вади од такт кога секнува вода во петок пред излагање
Ме вади од такт кога на најубавиот дел од песната кога се спремам да скокам и да пеам некој ќе ми влезе во соба
Ме вади од такт кога татко ми преку викенд заборава да го исклучи алармот па сите се будиме во 7:00h
И сл...
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Ме вади од такт кога еден член ќе отвори 10 теми во еден ден.

Се пријавив за модератор. Условот е да отварам нови теми, дискутирам во веќе отворените. И на посматрање сум месец дена најмалку. Ете затоа отварам теми. Нема потреба да те вади од такт. Се си има своја причина.