Марјан Ѓорѓиевски - стенд ап комичар

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Го почитувам, ја зборува реалноста, и нека не се глупират тие што велат дека навредува, тој прво сам се навредува па после сите нас, а зошто да се вреѓаме, кога кажува 80% вистина?

Да ја зборува вистината, ама начинот на кој што го прикажува некако ич не ми е смешен, а погледни го Сашко Коцев кога збореше за жените на Бубамара се помочав од смеа.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Да ја зборува вистината, ама начинот на кој што го прикажува некако ич не ми е смешен, а погледни го Сашко Коцев кога збореше за жените на Бубамара се помочав од смеа.
Во право си. Сашко Коцев има многу искуство, и нормално е дека во живо ке се поинтересни комичарите, оди на Марјан да видиме дали нема да се насмееш како што викаш ти. Нема веза тоа, за кого како, мене ми интересен, интересни теми вади, се она што не опкружува последниве години и со што имаме проблеми, тоа е.

Пак ке кажам, секој по свој вкус.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Во право си. Сашко Коцев има многу искуство, и нормално е дека во живо ке се поинтересни комичарите, оди на Марјан да видиме дали нема да се насмееш како што викаш ти. Нема веза тоа, за кого како, мене ми интересен, интересни теми вади, се она што не опкружува последниве години и со што имаме проблеми, тоа е.

Пак ке кажам, секој по свој вкус.


Не викам дека воопшто не го бива Марјан, зборам за негово последно клипче, инаку сум ги гледал останатите Ноќен Живот му е еден од најдобрите според мене. Го бива, не викам не, и како што викаш можеби му фали искуство, ама ете во незгоден момент според мене го направи ова и многу ме потсети на Сашко Коцев, можеби и затоа не ми е смешно зошто кумановецот развали на Бубамара. Се надевам наредното ќе му биде подобро.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Не викам дека воопшто не го бива Марјан, зборам за негово последно клипче, инаку сум ги гледал останатите Ноќен Живот му е еден од најдобрите според мене. Го бива, не викам не, и како што викаш можеби му фали искуство, ама ете во незгоден момент според мене го направи ова и многу ме потсети на Сашко Коцев, можеби и затоа не ми е смешно зошто кумановецот развали на Бубамара. Се надевам наредното ќе му биде подобро.
Прво викаш не го бидува сега малце омекна. Ваљда ке свати што сакам да кажам, дека и во живо е по друго и искуство фали, а сепак и со ова Марјан ги задоволува лугето, гледаш на јутјуб е многу популарен и сите чекаат негови клипови, ти од тие олд скул фанови си а?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and Mistery :)

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
188
143
јас мислам многу е забавен Марјанчо ама и се што кажува е вистина реален е тоа ми се допаѓа кога ми е досадно си го пуштам и се смеам ме расположува :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Ако толку му сметаме жениве, нека почне со мажи да оди, таман за в кладилница погодени ќе се.:D:D

World without women would be pain in the ass. Literally. Заборави тоа да го каже.
Бај д веј не сите девојки имаат напади кога се во ПМС, не сите девојки рчат и ги молкнат дечковците со нив во шопинг.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
мене ми е интересен... од тоа шо го имам видено се имам смеено
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ноќен живот е најинтересно

но изгледа дека повеќе нема да прави нови клипчиња
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Марјанќо наш си кажа што си кажа, истреска зелени јавно, забрануваше и бришеше коментари на видеата, се проба во кафиќи да направи нешто и се избрука. Шта речи, атеншн хор и ништо повеќе. После видеата имаше некое интервју во кое се жалеше дека немало работа па можеби ќе привлечел нечие внимание јадара јадара. Катастрофа хумор колку сакаш, па и уште од кој излегло тоа... го гледаш и туѓ срам те јаде.