Марјан Ѓорѓиевски - стенд ап комичар

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Што мислите за нашиот стенд ап комичар кој направи бум на интернет со неговите јутјуб клипови со теми од секојдневието?
Неговите видеа можете да ги најдете на каналот DownTownComedyBitola
Досега има обработено повеќе теми како на пример компјутерџии, ноќен живот, студенти, комшии, богати луѓе, навивачи и најновото е на тема забавна програма (кое патем не ми се допаѓа).
Јас лично мислам дека во некои клипови малку претерува, па неговите зборови некои луѓе можат да ги сватат навредливо, иако не би требало бидејќи сепак тоа е само хумор.
 

Lucia

Староседелец
14 февруари 2012
34
58
1,018
Мене најискрено не ми се допаѓа Марјан, ниту пак ми се нешто посебно интересни клипчињата. Мислам дека добро почна, но забега скроз, се изгуби и почна да станува досаден. Исто така сметам дека е доста неиновативен, отупе во секое второ клипче со Леон и Леонарда. А некој клипчиња му се повеќе вулгарни отколку смешни.
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
На почетокот беше многу интересен и се смеев на неговите клипови,сега веке ме нервира,се е веке видено и старо
 

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
279
1,063
Скопје
Се согласувам дека на почетокот беше поинтереен, но тоа не значи дека сега е досаден.
Да, се фокусира малце повеќе на навреди кон другите, ама ете тоа му е стилот.

Сум немал прилика да го гледам во живо. Мислам дека така најдобро може да се оцени.
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Сум немал прилика да го гледам во живо. Мислам дека така најдобро може да се оцени.

Јас го гледав во живо и да ти кажам ич не ми се допадна. Цело време збореше глупости, вулгарности и ич не беше смешен.


Инаку на почеток кога почна, првите видеа му беа интересни и смешни, али сеа последните ми се тапа
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
mnoo ljudi su mi kazale deka e praa profesija za mene, ama ja sfe sHto pravu u zivot ne ga glumu i ne ga izmisluju predhodno : ) ednostavno teknue mi u moment i kazuju ga za moment a ne ga kazuju za pred pupliku ili za pred kamere : ) iam drugara is takf ludak i tera me non stop da se sniamo da praimo stendap(on prai nekad u edn bar wire u kumanoo) vikaja me i mene ama ne e toj toj....
aaaaa inacHe za decHka(marjan gjorgjhiefski) neam recHi : ) dva tri puta sam ga gleaja i ne mi e prai kef mada lupne nekad nekoj dobar muaebt ne da ne : )
pozdraf nezdraf
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Некако ми е ироничен,саркастичен..сето тоа што го зборува не ми е сешно воопшто,можеби реално претставува некои случки,ама досаден е,има поинтересни од него.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Careforwhat and parvati

filip7_doh

Староседелец
14 февруари 2012
29
35
613
30
Не е тоа што беше на почетокот... особено ова последново видео што излезе пред неколку дена. Од 9 мин или колку беше точно нз вкупно 15 секунди ми беа смешни - тоа со Ноне и со Калиопи. А, да и со изронатата беше добро... другото... катастрофа :/ можеби грешам ама тоа е моето мислење :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nemirna. and важна

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
На почетокот не го варев органски. Не се смеев на клиповите, не ми беше интересен. Сега се подобрува. Ова последното Забавна програма му е најдобро досега.
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Интересен ми беше на почетокот, се смеев многу на неговите глупирања, по неколку пати ги пуштав видеата од што ми беа интересни , ама сега не толку и ова новово интересно ми е тоа само што го кажа за Ноне и Калиопи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: filip7_doh