Мали зборови од големо значење

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Прво дела - тек после зборови.
Still....appropriate words should be spoken when occasion occurs :)

Голема улога тука игра минатото, резервираноста се наметнува секогаш после лоши искуства.

Преголема резервираност во поглед на комплименти или изрази кои афирмираат симпатија или наклоност е исто толку контрапродуктивно колку што е и претераното користење на истите. Само што едно е вака да си напишам на форум а друго реал лајф...Уште да знаев да направам баланс ќе беше одлично. :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and MoonFairy

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Ги употребувам секојдневно и можеби пречесто,затоа што ми значат и ги почитувам.Но, се фаќам себе си како ги кажувам и на луѓе кои не заслужуваат да ги чујат затоа што не го разбираат нивното значење и си играат мајтап или ќе ме погледнат чудно ...Не ги употребувам од навика туку од потребата да ги искажам чувствата.
Едноставно мојот живот е поубав кога ќе ги ставам во секојдневните ситуации каде се неопходни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Lena

Stance

Нов член
7 декември 2013
23
16
3
38
И не само овие зборови, секој правилен збор во прав момент е добредојден...А велат: на оној кој признава - пола му се простува, ... Затоа јас се трудам СЕКОГАШ кога имам можност тоа што искрено го мислам да го кажам, тоа што ме тишти дека непотребно сум го направила- да го признаам и да се извинам, да се заблагодарам во секој момент- зошто и моментот е дар Божји :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кога знам дека сум виновна и дека сум згрешила секогаш се извинувам, се заблагодарувам и кога треба и кога не треба, а зборовите те сакам, ми недостигаш никогаш не сум ги кажала и не можам да ги кажам па дури и стварно да ги мислам.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
често ги користам посебно за луѓе кои ми значат
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: I love you

balerina

Староседелец
1 април 2014
144
96
638
Да, Тоа е дел од моето секојдневие, бидејки тоа ме исполнува, имам мир и радост.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Често кога се потребни како и сега.
@existence извини што не стигнав одма,затоа сега овде.
И не ти стиснав лајк на поздравот за инат,зш знаеш ти зш,ако не знаеш прашај ме ќе ти кажам.
Е сеа пошо не ме контактираш морам вака јавно.
И за 3d'то не беше завршено,немој да мрчиш.
Може така??
Ако да ок,ако не пак ќе пишам.
Позз..
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Јас тука ќе го ставам зборот лажам...Често пати знам да го кажам коа не намерно сум кажала некој погрешен збор, кога сум сакала да објаснам нешто, па тоа лажам ми е како зречица...ама значи, посебно зошто ете си ја признаваш грешката. И извини исто така, но кога навистина се мисли така, не ако е изнудено.
И има повеќе зборови кои можат многу да значат некому, зависи во кој момент се кажани.
 

I love you

Полноправен Член
12 јануари 2015
29
17
8
25
Да секогаш кога ќе сум лута, сум кажала некои зборови секако велам извини, велам те сакам исто на сестра мајка татко другарка, малечко, душичко...
Такви зборови.....
Ве сакам сите вас (inlove)