1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски урбани легенди

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  @Altaïr оваа куќа беше многу стара, веќе ја нема на тоа место ,а особено навечер беше интересна ,порано сме влагале во неа и нејзината внатрешност како и надворешност беше несекојдневна и беше интересна и единствена ,незнам сто сакаш да прашаш со прашањево ?!
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,567
  Пол:
  Машки
  Па што ако е стара, има нешто страшно во неа? Јаката работа стара била куќата. Прашањето ми беше што е страшно во куќата.
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Братучед незнам ти што очекуваш да биде страшно во неа или па мислиш дека треба да има логор некој или духови да си шетаат во неа ?!?
  Куќата беше многу стара и има многу приказни кој живеел како живеел ,па дека пропаѓала ,наводно имало семејство кое било чудно и којзнае уште какви приказни !
  Незнам ти што очекуваш ,али да се правиме надри лекари некако па не иде М?
  Ако си од ск сигурно ја знаеш?!
   
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Наводно, пред неколку години, бизнисмен се обидел да ја купи, ветувајќи дека ќе ја реставрира, но кога соседите разбрале дека поранешниот функционер планирал да ја сруши и да си изгради свој дом, намерно ги искршиле прозорците, по што тој се откажал од идејата.

  За куќата се вели дека е проклетство да влезеш во неа, бидејќи по седум дена, смртта ќе дојде по тебе. Друга легенда е дека во дворот влегол коњ и оттогаш исчезнал. Наводно, пропаднал в земја.:confused:

  36_27_09_2013_18_04_44_89199.jpg kukja-duh4.jpg
   
  Последна промена од модератор: 25 јануари 2016
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  А кај се наоѓа рековте куќава?
   
 6. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  877
  Допаѓања:
  1,088
  Пол:
  Женски
  Се наоѓаше во Црниче
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GIRL004

  GIRL004 Нов член

  Зачленет на:
  20 април 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Koj e za odenje navecer neka me vika jas sum od bitola i imam vlezeno denski ama navecer e pojako
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Дајте нешто нево,некоја легенда,спомнав Маврово,Тиквешко езеро итн,некој да сподели искуство или нешто слично ?! :kafe
   

Сподели: