1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски урбани легенди

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,643
  Допаѓања:
  3,334
  Пол:
  Машки
  Ја срушија,сега остануваат само спомените за неа
   
  На beautifull liar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,548
  Допаѓања:
  1,926
  Пол:
  Машки
  не се слагам со уривањето на ваквите објекти...иако се стари
  би сакал да се обноват али во таков стил како што се...да се стави потпора и да има одржување во нив...
  зошто да изгинат овие објекти што според мене баш се добри....убави на изглед а верувам и внатре се доста интересно направена
   
  На Aaliyah, Tantara и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 3. Samara

  Samara Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 март 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

  јас живеам во битола и сум била повеќе пати во куќата. и на горниот спрат. скалите издржуваат да се качиш на горниот спрат но треба да внимаваш. на горниот спрат наместо ходник има една греда. можиш да газиш на неа, цврста е. но ходникот го нема. целата е срушена. Од внатре градбата е многу интересна, а однадвор е морничава куќата. брат ми има 2ца другари со биоенергија и со тој поголемиот биле навечер таму и се слушало тропање, се осеќало студенило. но јас не се осмелувам да отидам навечер таму макар и друштво да се собериме од 20 души.
   
  Последна промена: 25 март 2014
 4. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
  А не пробале да се стоплат со биоенергијата?
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Samara

  Samara Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 март 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

  nezz dali mozi da se stoplat so bioenergijata. nezz so se praj so nea. ama znam deka tie so imat bioenergija mozat da pocuvstvuvat odma dali ima zlo vo nekoja kuka ili nema.
   
 6. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
  А да си најдеш ти ново друштво што нема да бидат биоенергетичари? Ја ти гарантирам ни сенки ни духови ќе те гњават повеќе.
   
  На LittleButterfly, lady_blue и Yvette им се допаѓа ова.
 7. Samara

  Samara Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 март 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

  nemam jas takvi drugari brat mi ima :D
   
 8. beautifull liar

  beautifull liar Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 април 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  5
  ja srusija kukjava na kraj..jas bev so drustvo navecer i taman sakavme da vlezeme neso ni zasusna i ni zafufka pa si kidnavme...posle sakavme pak da odime po nekolku dena no bas togas ja rusea i mnogu ni bese krivo:):place:p
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  65356480.jpg
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,567
  Пол:
  Машки
  На Хоуп*, existence и Electra им се допаѓа ова.

Сподели: