1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонска музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Тазе албумче од скопскиот состав Gargoyles. Стилот е sludge/blackened thrash метал.

   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,439
  Допаѓања:
  3,792
  Колку е моќна песанта
   
 3. TheSaint

  TheSaint Нов член

  Зачленет на:
  9 ноември 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  13
  Македонската музика умира полека. Сметам дека со текот на времето е се помалку и помалку слушана и најчесто е заменета со соседската музика(читај српско). Според мене, златната ера на македонската музика беше помеѓу крајот на 90те до 2000те. Од тогаш па наваму, ништо ново и позначително.
   
  На Swatkata и popnable им се допаѓа ова.
 4. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,439
  Допаѓања:
  3,792
   
  На popnable му/ѝ се допаѓа ова.
 6. popnable

  popnable Нов член

  Зачленет на:
  11 мај 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0

Сподели: