1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонска музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,028
  Допаѓања:
  624
  Можеби споделено претходно, но едно постетување:
   
  На Thrashbt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  Рокенролче.
   
  На Брида му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски   
  На ScorpioNka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  305
  Допаѓања:
  186
 5. Аџи Јанкула

  Аџи Јанкула Нов член

  Зачленет на:
  27 март 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Македонија... оваа земја има толку квалитетни и талентирани музичари што е просто невероватно. Ама кој од нас следи настани алтернативни (за пример). И како ќе се дознае дали има добра музика кога ако имаш свирка во Скопје со други скопски бендови, публиката скопска седи и ги поддржува само своите бендови.
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Solange

  Solange Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  6 април 2016
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  134
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  Дечкиве се од Струга и го крчкаат нивниот втор албум. Слушнете!   
 9. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,506
  Допаѓања:
  2,089
  Пол:
  Машки
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,402
  Допаѓања:
  3,782
  Пол:
  Машки

Сподели: