1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонска музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,402
  Допаѓања:
  3,782
  Пол:
  Машки
 2. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,172
  Допаѓања:
  1,122
  Пол:
  Женски
 3. TheMotionless

  TheMotionless Активен Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  33
  јас мразам турбо-фолк
  луѓето со потпросечна интелигенција слушат турбо-фолк
   
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,172
  Допаѓања:
  1,122
  Пол:
  Женски
  Ova ti e pilence moe Makedonska narodna muzika. Vakvi na svadbi se igraat znaes.. Oro se igra na ovie..
  Mi tekna sega oti moeto drustvo se na rod den i sigurno ovaa pesna ja pustaat.. Omilena i e na slavenickata :D
  Ova ne e turbo folk mala.
  http://www.communitycounselingservices.org/images/root/tasting_words.jpg
   
 5. TheMotionless

  TheMotionless Активен Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  33
  da be, tekstovite se najprosto nesto sto go imam slusnato, DA gi sitrebeme narodnjacite da gi oziveeme rokerite
  mladi lugje vo narodnjacki klub, pogolemo sranje nemam videno na vekot, lol
  samo zajdi zajdi ja cenam i dejgidi ludi mladi godini, bidejki ima smisla a toa se makedonski tradicionalni
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,198
  Допаѓања:
  1,743
  Само без навреди Те молам, јас си слушам и си:svirka
   
 7. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  ^ :patos:patos:patos Кој бенд човече.

  Македонски треш метал.
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BioTrpe

  BioTrpe Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Машки
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheMotionless

  TheMotionless Активен Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  33
  се колнам во себе, ова е нешто што првпат го слушам, првпат дознавам дека постојат овие песни
   

Сподели: