Мажите секогаш се враќаат кај жената со која им е најубав сексуалниот однос

Дали мажите секогаш се враќаат кај жената со која им е најубав сексуалниот однос ?

  • Да

    Гласови: 3 17.6%
  • Не

    Гласови: 10 58.8%
  • Не секогаш

    Гласови: 4 23.5%

  • Вкупно гласале
    17

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Можеби и се враќа по потреба, а дали ќе се врати зависи и од тоа за каква жена се работи (други карактеристики освен ете што му е сексуалниот однос најдобар со неа) и од него, пример дали тоа е доволна причина за враќање :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ова што го кажуваш важи за жените, мажите се малку поинакви, мажите се визуелисти и егоисти и колку и да е лоша таа жена со нив ако сексуално ги привлекува а згора на тоа и добро готви секогаш ќе се враќаат ај неа. На мажот не ми треба жена која ќе му дели совет или ќе го штити, туку жена која ќе биде доволно безобразна и провокативна да никогаш не знае на што е со неа.

Тоа е за мажите што не се дораснати. Прав маж знае што сака и нема време за игри од тој тип. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Mnogo Bitno

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Тоа е за мажите што не се дораснати. Прав маж знае што сака и нема време за игри од тој тип. :)
Секој маж има време за игри од тој тип само ако налета на жена која знае да го разигра и неговото тело и неговиот ум. Многу верни мажи кои не погледнувале во друга жена заборавиле и на жена и на деца кога налетале на жена која не е монотона и знае да се игра.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Секој маж има време за игри од тој тип само ако налета на жена која знае да го разигра и неговото тело и неговиот ум. Многу верни мажи кои не погледнувале во друга жена заборавиле и на жена и на деца кога налетале на жена која не е монотона и знае да се игра.
Сиов овој муабет што го водиш делкува како да се имаш изгорено од некој „верен“ маж.
Настрана твоето лично убедување од лично искуство, како што рече Каприкорн, таквите жени се само за недораснати маженца кои мислат дека со надворешен изглед се преклопува буквално се` и се гази на достоинство.
Има многу повеќе причини зошто вистински маж „изневерува“, не е само кренато здолниште и трепкање со очињата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Tantara

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Жената секогаш крека да не биде гледана како сексуален објект и на крај секогаш како таква се доживува и со вакви муабети докажува дека како таква сака да биде гледана.
Мажите секогаш се враќаат за секс.
Жените секогаш одат по пари.
До кога со овие класификации? До крај на светот? По сѐ изгледа дека да, до крај на светот.
Јас како маж, со две долги врски, едната од нив резултираше со брак, и со неколку авантури какви што ги има секој во својот живот, можам да кажам дека кај секоја кај што сум се вратил сум ја доживувал како нешто... нешто што ме влече, енергија која ми прија, прегратка која ме топли, душа која ми годи. Сексот е битен, ама не е пресуден.
Еве кај една кај која често се враќам никогаш не сум ја ни допрел, камо ли да ја бакнам, на крај сексот.
Со жена ми пред да почнеме да бидеме сексуално активни сто пати се вратив, откако таа ме турна, и не беше ради сексот.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Би се вратил кај секоја , само не кај таа која е за жал не одговорна ,најпрвин за самата себе ,а после за околината ( изгубен случај ) што нај веќе ме нервира од се и не можам да ги поднесам ,па и нај убава на свет да е ! (facepalm):svirka
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Би се вратил кај секоја , само не кај таа која е за жал не одговорна ,најпрвин за самата себе ,а после за околината ( изгубен случај ) што нај веќе ме нервира од се и не можам да ги поднесам ,па и нај убава на свет да е ! (facepalm):svirka

Би се вратил ти кај секоја, ама со вакво размислување која ќе те прими ? Како што сакаат мажите таа една да е само нивна и жените сакаат тој едниот еден да e само нејзин, а не на сите.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
На овие теми ама воопшто не сум искусна, ама сепак би прокоментирала..
Да, мажите се враќаат кај жената со која им е најубав сексуалниот однос, али само ради тоа. Ако немаат и нешто повеќе, во меѓувреме да се развило :)
Ако имаат некоја шо си ја сакаат, веројатно нема да ја остаат, ќе си бидат со двете. :)
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
If she swallows or deepthroats, marry her! Прирачник for dummies. :D

Мажите се враќаат кај жената со која им е најубав сексуалниот однос... за секс сигурно, за врска, брак итн. зависи. Треба примерок од 3+ девојки за едно машко да знае со која му е најубав сексуалниот однос и ќе сака да се врати кај неа ако више не се заедно.
Ова што го кажуваш важи за жените, мажите се малку поинакви, мажите се визуелисти и егоисти и колку и да е лоша таа жена со нив ако сексуално ги привлекува а згора на тоа и добро готви секогаш ќе се враќаат ај неа.
Тоа е тоа fully agreed, can't argue that! И готвењето е битен сегмент. Оди имај секс на празен стомак, не иде тоа. За болдираното не се согласувам. Не трпам многу лоши и катиљ жени на долг рок, ама факт е нудат најексплозивен секс. Тој бес мора некаде да се канализира што резултира со тоа таквите жени да се едноставно... тигрици во кревет. Се' си има своја цена. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina