1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Луѓе без пријатели

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Marick14, 15 март 2012.

1. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Неможе сите да не чинат а ние да сме оние кои чинат,сигурно има некој проблем и од наша страна....барем јас така мислам.

На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Кучето е најдобар пријател на човекот. Другите се само како духови.
    Бар сум сигурен дека нема да ме заебе или сврти грб.

На skitnicka и Aaliyah им се допаѓа ова.
  3. TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    ДА,ПЛЕСКАМ СЕ У ФАЦА И НЕ ТРПАМ ДВОЛИЧНОСТ И ЛИГАВЕЊЕ,И ЈАС НЕ СЕ ЛИГАВАМ

4. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Абе го имам ова прочитано едно сто пати :)
    сепак стојам на истото.:)

На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
  5. TIGERWOMAN31SK

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    АКО ДЕ И УШТЕ СТО ПАТИ КЕ ГО КАЖАМ,А НЕКОИ ШТО МИ ТЕРААТ ИНАТ,И МИСЛАТ ДЕКА ТРЕБА ДА ИМААТ КОРИСТ ОД МЕНЕ НЕ ФАЛА

6. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Ти си знаеш,јас само си кажав мое мислење,јас неможам да сметам дека јас чинам а никој друг од околината не чини.:) (ти иБам тоа големите букви):giggle

7. TIGERWOMAN31SK

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    ХАХАХА АБЕ МЕ БОЛАТ ОЧИ ЗАТОА ГОЛЕМИ БУКВИ.ЕПА КОНЕЧНО ЗНАМ ДА СЕ ЦЕНАМ И ДА НЕ ДОЗВОЛУВАМ ДА МИ СЕ КАЧУВААТ НА ГЛАВА.БИДИ ДОБАР ТЕ ГАЗАТ,БИДИ ЛОШ ТЕ МРАЗАТ.

8. Antares

Antares Староседелец

Зачленет на:
    11 мај 2012
    Мислења:
    468
    Допаѓања:
    414
    Пријателите се важни во животот на еден човек, не треба да очекуваме да бидат совршени но сепак за се има граници со нивните глупости но овде не е крај ќе разговарате искрено доколку веќе бива да се разговара доколку не следува останатиот дел. Горе-долу емоционално не знам колку би му влијаел на човек доколку нема пријатели не би рекол многу освен дека сето тоа зависи до самата индивидуа.
    Познавам луге кои немаат пријатели, едноставно се затворени дома слабо комуницираат спас си наогаат во интернетов, секако доколку немаш со никого контакт не можеш да испаднеш и да си луташ самиот ко утка. Па и да луташ секоа ден ли ке луташ.
    Едноставно не им се излева дома, веќе домот му е се. А не е крај пријатели можат да се стекнат.

На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
  9. i_wanna_fly

i_wanna_fly Староседелец

Зачленет на:
    25 јули 2012
    Мислења:
    649
    Допаѓања:
    848
    Ретки примери но се наоѓаат некаде. Од друга страна пак, можеби има некоја ептеееен добра причина за дистанцирање од другите. Но којзнае, секој човек - различна приказна...

На TIGERWOMAN31SK, slb_bobo и melpomena им се допаѓа ова.
  10. TIGERWOMAN31SK

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    хахаха да нарушена ми е,затоа тие што на кратко прават по некоја случајност муабет со мене ме сметаат за забавна личност.

луѓе за да им завршиш само некоја работа или од корист не се пријатели,или да се исполнети ако тебе ти прават лошо и ти се ситат,секогаш да си тука за нив а они за тебе никогаш,таквите ги исчистив.поубаво сам да си,отколку на секое да се пазиш.

На Marchisio и WomanInRed им се допаѓа ова.

Сподели: